بازار سهام یک‌ صدا صعودی شد

360 بال برای پرواز بورس

کدخبر: 366674
اقتصاد نیوز : در روزی که تمام شاخص‌های بورس رشد کردند، ارزش معاملات کل بازار 77.5 درصد و ارزش معاملات خرد 87 درصد افزایش یافت تا با رشد ارزش سهام 360 شرکت، بورس در آستانه کانال یک میلیون و 600 هزار واحدی بایستاد.

به گزارش اقتصادنیوز، بازار بورس تهران در شرایطی شروع به کار کرد که در پیش گشایش، ارزش صف‌های خرید 2 برابر صف‌های فروش بود. 275 نماد صف خرید داشتند و ارزش صف‌های خرید 7 هزار و 79 میلیارد تومان بود. همچنین 188 نماد صف فروش داشتند و ارزش صف‌های فروش 3 هزار و 529 میلیارد تومان بود.


»»» بیشتر بخوانید؛

عبور بورس از بحران؟

سرقت اینترنتی از کارگزاری آنلاین بورس


در پایان معاملات یکشنبه، شاخص کل بورس تهران با رشد 55 هزار واحدی در رقم یک میلیون و 597 هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد 8 هزار و 478 واحدی،  418 هزار و 991 واحد را ثبت کرد. شاخص کل فرابورس نیز با رشد 2 درصدی به 18 هزار و 475 واحد رسید.

نمادهای سبزرنگ بورسِ یکشنبه

شتران (پالایش نفت تهران)، فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) و فولاد (فولاد مبارکه اصفهان)، نمادهای سبزرنگ بازار یکشنبه بودند که بیشترین اثر را بر شاخص داشتند.

مازاد تقاضا در بازار

در معاملات روز یکشنبه نسبت به روز گذشته ارزش صف‌های خرید و فروش کاهش یافت اما ارزش صف‌های خرید 93 میلیارد تومان بیشتر از ارزش صف‌های فروش بود.

ارزش صف‌های خرید بازار امروز هزار و 291 میلیارد تومان بود که نسبت به دیروز 44.8 درصد کاهش داشت. ارزش صف‌های فروش بازار نیز هزار و 198 میلیارد تومان بود که نسبت به روز گذشته 30.5 درصد کاهش یافت.

آمار معاملات 20 مهر

رکورد ورود پول حقیقی در یک ماه اخیر

در معاملات روز یکشنبه خالص ورود پول حقیقی هزار و 666 میلیارد تومان بود که بیشترین رقم تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی در یک ماه اخیر است.

امروز در سمت تقاضا، 89 درصد خرید ها توسط معامله‌گران حقیقی و 11 درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه، 78 درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و 22 درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد.

پیشتازی بانکی‌ها

بیشترین حجم معاملات بازار برای پنجمین روز معاملاتی پیاپی به نماد وتجارت (بانک تجارت) اختصاص داشت. در معاملات بازار امروز یک میلیارد و 278 میلیون و 103 هزار و 372 سهم این شرکت معامله شد. پس از وتجارت، وبملت (بانک ملت)، وپارس (بانک پارسیان)، خگستر (گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو) و ذوب (ذوب آهن اصفهان) در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

بیشترین ارزش معاملات بازار نیز به نماد وبملت (بانک ملت) تعلق داشت که رقمی معادل 389 میلیارد و 769 میلیون تومان بود. پس از وبملت، دی (بانک دی)، پترول (گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان)، وتجارت (بانک تجارت) و وسپهر (سرمایه‎‌گذاری مالی سپهر صادرات) به ترتیب بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

بازار سهام یک‌ صدا صعودی شد

در معاملات روز یکشنبه شاخص‌های بورس هم‌صدا و هم‌جهت به سمت بالا حرکت کردند و بیش از روز گذشته رشد کردند. روند تغییرات دو شاخص اصلی تابلوی بورس مشابه و خط منحنی آن به شکل صعودی بود. 

شاخص کل بورس دیروز 0.07 درصد رشد داشت اما امروز 3.58 درصد بالا آمد. شاخص هم‌وزن نیز دیروز 0.82 درصد رشد داشت و امروز 2.07 درصد صعود کرد.

360 نماد بازار سرمایه با رشد قیمت همراه بودند که 73.7 درصد شرکت‌های بازار را تشکیل می‌دهند. به نظر می‌رسد بورس یک صدا به سمت بالا حرکت می‌کند و سودای کانال بالاتر را در سر می‌پروراند.

روند ساعتی شاخص 20 مهرروند ساعتی شاخص هم وزن

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما