پیش بینی بورس در روز سه‌شنبه

نماد های دلگرم کننده در بازار سهام امروز+جدول

کدخبر: 372183
اقتصاد نیوز : رشد ارزش معاملات و کاهش ارزش صف‌های فروش در روز دوشنبه این امیدواری را ایجاد کرده که روز سه‌شنبه روند نزولی بورس به پایان برسد.

به گزارش اقتصاد نیوز، در معاملات روز دو‌شنبه، شاخص کل با 25 هزار واحد کاهش به رقم یک میلیون و 215 رسید. اما رشد ارزش معاملات کل و خرد بورس در کنار کاهش 42 درصدی ارزش صف‌های فروش این امیدواری را ایجاد کرده که روز سه‌شنبه نقطه پایان روند ریزشی روزهای اخیر بورس باشد.

سهم های با بیشترین افزایش و کاهش قیمت

در پایان معاملات روز دو‌شنبه 249 نماد صف فروش داشتند که 5 برابر بیشتر از تعداد نمادهای با صف خرید بود. در معاملات روز دوشنبه 49 نماد صف خرید داشتند.

بیشترین افزایش قیمت در معاملات دیروز به نمادهای کپارس (کاشی پارس)، پکرمان (گروه صنعتی بارز) و شدوص (دوده صنعتی پارس) تعلق داشت و در معاملات فرابورس نیز نمادهای بپیوند (برق و انرژی پیوند گستر پارس)، تملی703 (اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی) و افاد73 (اوراق منفعت دولت) بیشترین رشد ارزش بازار را به خود اختصاص دادند.

در معاملات بورس، بیشترین کاهش قیمت به نمادهای چفیبر (فیبر ایران)، سیمرغ (شرکت سیمرغ) و شبندر (پالایش نفت بندرعباس) تعلق داشت و در معاملات فرابورس نمادهای گکوثر (هتل پارسیان کوثر اصفهان)، تملی802 (تسهیلات مسکن بانک ملی) و افرا (افرا نت) بیشترین کاهش قیمت را داشتند. 

نمادهای صف خرید

نمادهای با صف فروش

صنایع صعودی و نزولی بورس

در معاملات روز دو‌شنبه بورس گروه «رایانه‌ها و فعالیت‌های وابسته به آن» و گروه «لاستیک و پلاستیک» بیشترین رشد قیمت را داشتند. در معاملات فرابورس نیز همانند روز گذشته صنعت «مواد غذایی» بیشترین رشد قیمت را داشت. همچنین در معاملات بورس گروه‌های «مخابرات» و «خدمات فنی و مهندسی» بیشترین کاهش قیمت را داشتند. در معاملات فرابورس نیز گروه‌های «خدمات فنی و مهندسی» و «سرمایه‌گذاری» بیشترین کاهش قیمت را پشت سر گذاشتند.

پیش بینی بورس امروز

قیمت دلار در روز دو‌شنبه یک کانال بالا آمد و به محدوده‌‌ی 26 هزار تومانی وارد شد. اگر روند افزایشی قیمت دلار در روز سه‌شنبه نیز ادامه داشته باشد می‌تواند موجب رشد قیمت سهام برخی شرکت‌ها شود، هر چند که رشد قیمت دلار طی 2 روز اخیر نتوانسته موجب رشد شاخص کل بورس شود.

همچنین روندهای درونی بازار حاکی از رشد ارزش معاملات و کاهش ارزش صف‌های فروش است. کاهش 42 درصدی ارزش صف‌های فروش این امیدواری را ایجاد کرده که روند شاخص‌های بورس به سمت بالا برگردد.

اما همچنان ارزش صف‌های فروش تفاوت محسوسی با ارزش صف‌های خرید دارد. بیشترین ریزش شاخص‌های کل و هم‌وزن بورس در روزهای اخیر در 15 دقیقه ابتدایی معاملات رخ داده است که نشان می‌دهد عمده ریزش شاخص‌های بازار متاثر از صفوف سفارش فروش پیش از گشایش بازار است. در پایان معاملات روز دو‌شنبه بازار سهام 49 نماد صف خرید داشتند که ارزش صف‌های خرید 405 میلیارد تومان بود. در سمت عرضه‌ی بازار، 249 نماد صف فروش داشتند که ارزش صف‌های فروش 3 هزار و 444 میلیارد تومان بود. از این رو برخی انتظار دارند با توجه به تفاوت محسوس ارزش صف‌های خرید و فروش  بورس در روز سه‌شنبه نیز نتواند صعودی باشد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما