پیش بینی بورس 25 آبان 99؛

سنت شکنی در بورس امروز

کدخبر: 373120
اقتصاد نیوز : در معاملات روز شنبه، پس از 20 روز کاری متوالی ارزش صف‌های خرید بیشتر ارزش صف‌های فروش شد. احتمال رشد قیمت سهم‌هایی که در پایان معاملات با تقاضای بیشتر مواجه بودند بیش از دیگر سهم‌های بازار سهام است.

به گزارش اقتصاد نیوز،روز های یک شنبه در بازار سهام به یک شنبه های ریزشی در بازار معروف است، برخی سهامداران تصور می کنند بازار در این روزها نزولی می شود اما معادلات درونی نشان می دهد قدرت شاخص امروز برای صعود بیشتر است و بازار می تواند سنت یک شنبه های ریزشی را زیر پا بگذارد.

تصویر بورس در روز شنبه 24 آبان

در معاملات روز شنبه، پس از 19 روز کاری پیاپی روند خروج پول‌های حقیقی متوقف شد و پس از 20 روز کاری متوالی ارزش صف‌های خرید بیشتر ارزش صف‌های فروش شد تا شاخص کل با 26 هزار و 500 واحد افزایش به رقم یک میلیون و 247 رسید. به نظر می‌رسد بورس خود را برای رشد بیشتر آماده می‌کند. آیا رشد روزهای اخیر شاخص کل در معاملات روز یکشنبه نیز ادامه می‌یابد؟

برترین تقاضاها

در پایان معاملات روز شنبه 227 نماد صف خرید داشتند. در بورس، سهام شرکت‌های سایپا، ملی صنایع مس ایران و باما بیشترین تقاضا را داشتند و در فرابورس بیشترین تقاضا به نمادهای رافزا (رایان هم‌افزا)، ذوب (ذوب آهن اصفهان) و توریل (شرکت توکا ریل) اختصاص داشت. 

برترین عرضه‌ها

در پایان معاملات شنبه، 109 نماد صف فروش داشتند. در بورس بیشترین عرضه به نمادهای وملی (هلدینگ ملی)، کسعدی (کاشی سعدی) و خکمک (کمک فنر ایند امین) تعلق داشت و در فرابورس اوراق مرابحه (اراد 53، اراد 54 و اراد 49) بیشترین عرضه را داشتند.

نمادهای صف خرید و فروش 24 آبان

نمادهای صف خرید و فروش 24 آبان

بیشترین افزایش قیمت

بیشترین افزایش قیمت در معاملات بورس شنبه به نمادهای بکاب (صنایع جوشکاب یزد)، کاما (شرکت باما) و فخوز (فولاد خوزستان) تعلق داشت و در معاملات فرابورس نیز نمادهای ودی (بیمه دی)، گکوثر (هتل پارسیان کوثر اصفهان) و زبینا (کشاورزی و دامپروری بینالود) بیشترین رشد ارزش بازار را به خود اختصاص دادند.

بیشترین کاهش قیمت

بیشترین کاهش قیمت در بورس به نمادهای فاذر (صنایع آذرآب)، ومعادن (توسعه معادن و فلزات) و غنوش (نوش مازندران) تعلق داشت و در معاملات فرابورس نمادهای تملی707 (تسهیلات مسکن بانک ملی)، بنو (بیمه تجارت نو)، و کپرور (فراوری زغال سنگ پروده طبس) بیشترین کاهش قیمت را داشتند. 

بیشترین ورود پول حقیقی

در معاملات روز شنبه بازار سهام تهران 639 میلیارد تومان پول حقیقی وارد بورس شد. بیشترین ورود پول حقیقی به نماد فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) اختصاص داشت. پس از فارس، نمادهای ومعادن (توسعه معادن و فلزات) و کاما (شرکت باما) بیشترین ورود پول حقوقی را داشتند. 

پیش بینی بورس امروز

در روز شنبه شاخص کل بورس 26 هزار و 500 واحد رشد کرد و پس از 19 روز کاری خالص ورود پول‌های حقیقی مثبت شد. ورود پول‌های حقیقی و رشد 133 درصدی ارزش صف‌های خرید نشان می‌دهد سهام‌داران به بازگشت روند بازار به سمت بالا امیدوار شده‌اند. روندهای درونی بورس نشان از بهبود وضعیت بازار دارد. ارزش معاملات کل بورس برای چهارمین روز متوالی کاری رقمی بیشتر از 10 هزار میلیارد تومان را پشت سر گذاشت و ارزش معاملات خرد برای دومین روز پیاپی کاری رقمی بالاتر از 7 هزار میلیارد تومان را ثبت کرد. در اولین روز معاملاتی هفته، ارزش صف‌های فروش بازار 21 درصد کاهش یافت و ارزش صف‌های خرید 133 درصد رشد کرد تا پس از 20 روز کاری متوالی ارزش صف‌های خرید بیشتر از ارزش صف‌های فروش شود. با توجه به مازاد تقاضا در بازار به نظر می‌رسد روند صعودی بورس در روز یکشنبه نیز ادامه یابد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما