مقایسه هفته اول آذرماه با هفته اول مهر و آبان؛

نوسان در روزهای زوج و فرد بورس /پایان خوش برای سهامداران

کدخبر: 375367
اقتصاد نیوز : در حالی که بازدهی بازار در هفته ابتدایی مهرماه و آبان ماه منفی بود، در هفته اول آذر ماه بازدهی بورس مثبت شد.

به گزارش اقتصاد نیوز، هفته اول آذرماه برای سهام‌داران پایانی خوش داشت. هر چند که بورس هفته پرنوسانی را پشت سر گذاشت اما شاخص کل در پایان هفته نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته پیش 22 هزار واحد بالاتر ایستاد.

روند پرنوسان شاخص کل

شاخص کل بورس تهران در طی هفته گذشته یک روز در میان مثبت و منفی شد. در روز شنبه 21 هزار واحد رشد کرد و در روز یکشنبه 7 هزار واحد ریزش داشت. در روز دوشنبه 16 هزار واحد بالا آمد و در روز سه‌شنبه 16 هزار واحد افت کرد، در آخرین روز کاری هفته هم 10 هزار واحد رشد کرد. به عبارت دیگر شاخص کل در روزهای زوج صعودی بود و در روزهای فرد نزول کرد. در مجموع طی هفته گذشته شاخص کل 22 هزار واحد بالا آمد و بازدهی آن 1.63 درصد بود.

روند هفته شاخص بورس

روند رو به رشد شاخص کل هم‌وزن

برخلاف شاخص کل، شاخص کل هم‌وزن روندی کم‌نوسان داشت. به استثنای روز یکشنبه، در سه روز انتهایی هفته شاخص هم‌وزن روندی صعودی داشت. شاخص کل هم‌وزن در روز چهارشنبه به رقم 395 هزار واحد رسید که بالاترین رقم از ابتدای آبان ماه تا کنون است.

روند هفته شاخص بورس

بازدهی مثبت بورس

در حالی که بازدهی بازار در هفته ابتدایی مهرماه و آبان ماه منفی بود، در هفته اول آذر ماه بازدهی بورس مثبت شد. در هفته اول مهرماه بازدهی بازار 6.7- درصد و در هفته اول آبان ماه 8.8- درصد بود. در هفته گذشته، بازدهی بازار 1.63 درصد شد.

البته رقم بازدهی بورس در هفته اول آذرماه نسبت به هفته پیشین کاهش محسوسی داشت. در هفته آخر آبان ماه بازدهی بازار 11 درصد بود که بالاترین رقم در سه ماه گذشته است. 

روند هفته شاخص بورس

میانگین هفته ارزش معاملات

در هفته ابتدایی آذرماه، میانگین ارزش معاملات کل 23 هزار و 448 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌های ابتدایی دو ماه گذشته بیشتر بود. در هفته اول مهرماه میانگین ارزش معاملات کل 11 هزار و 173 میلیارد تومان و در هفته اول آبان ماه 13 هزار و 13 میلیارد تومان بود.

میانگین هفته ارزش معاملات خرد

در هفته ابتدایی آذرماه، میانگین ارزش معاملات خرد بورس 18 هزار و 458 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌های ابتدایی دو ماه گذشته بیشتر بود. در هفته اول مهرماه میانگین ارزش معاملات خرد 8 هزار و 765 میلیارد تومان و در هفته اول آبان ماه 5 هزار و 556 میلیارد تومان بود.

میانگین هفته ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته ابتدایی آذرماه،  هزار و 185 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌های ابتدایی دو ماه گذشته بیشتر بود. در هفته اول مهرماه میانگین ارزش صف‌های فروش 5 هزار و 380 میلیارد تومان و در هفته اول آبان ماه 4 هزار و 760 میلیارد تومان بود.

میانگین هفته ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته ابتدایی آذرماه،  هزار و 535 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌های ابتدایی دو ماه گذشته بیشتر بود. در هفته اول مهرماه میانگین ارزش صف‌های خرید 888 میلیارد تومان و در هفته اول آبان ماه 359 میلیارد تومان بود.

میانگین هفته خالص پول حقیقی ورودی

میانگین خالص پول حقیقی ورودی به بورس در هفته اول آذر ماه مثبت بود. در طی هفته گذشته خالص پول حقیقی ورودی در 3 روز مثبت و در 2 روز منفی بود. میانگین خالص پول حقیقی ورودی به بورس در اولین هفته آذرماه 53 میلیارد تومان بود.

در هفته اول مهرماه میانگین پول حقیقی خروجی هزار و 465 میلیارد تومان و در هفته اول آبان ماه هزار و 420 میلیارد تومان بود.

روند هفته شاخص بورس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما