کدخبر: ۳۷۷۵۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
6 کارشناس وضعیت امروز بورس پایتخت را پیش‌بینی کردند

۶ کارشناس وضعیت امروز بورس پایتخت را پیش‌بینی کردند

اقتصادنیوز: نیمی از تحلیل‌گرانی که در یک‌ نظرخواهی شرکت کرده‌اند، روند شاخص بورس ۱۷ آذر ۱۳۹۹ را مثبت پیش‌بینی کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز طبق تحلیل این کارشناسان با توجه به اینکه در روزهای اخیرشاخص کل خط مقاومت مهم 1 میلیون و 500 واحدی خود را شکسته است و همچنین قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها، با وجود ثبات در نرخ دلار، افزایش یافته و قاعدتا شرکت‌هاگزارش‌های خوبی را برای این ماه تنظیم کرده‌اند، در نتیجه روند بازار مثبت پیش‌بینی می‌شود. 

آنهاتاکید می‌کنندجو کلی بازار مثبت است زیرا سرمایه‌گذاران به دلیل پیدا شدن واکسن کرونا و افزایش قیمت‌های جهانی و نیز انتظار برداشته شدن برخی از تحریم‌های بین‌المللی به واسطه روی کار آمدن بایدن خوش بین هستند. دیروز 764 میلیارد تومان نیز به بازار وارد شد که انتظار بر این است امروز نیز این روند ادامه داشته باشد. بنابراین امروز احتمالا بازاری سبز، پیش رو خواهیم داشت.

برخی دیگر از کارشناسان در تحلیل تحولات بازار تصریح می‌کنند: در روزی که با حرکت معامله‌گران از سهام گروه بانکی به پالایشی، شاخص کل توانست محدوده روانی ۱۵۰۰ هزار واحدی را پشت سر بگذارد اما در آستانه مقاومت مهم ۱۵۵۰ هزار واحد عرضه‌ها افزایش یافت. به نظر می‌رسد در روزهای آینده نیز معاملات پر حجمی را شاهد باشیم. با این وجود می‌توان خوشبین بود که با مدیریت بازار و حرکت متوالی در گروه‌های مختلف شاخص کل موفق به شکست مقاومت شود.

با این حال گروهی دیگر از این تحلیل‌گران نگاه کاملا خوش‌بینانه به تحولات بازار ندارند. طبق نظرآنها توقف روند نزولی نرخ ارز به دلیل تعدیل انتظارات تورمی سال آینده به سمت بالا (به دلیل نحوه تامین منابع بودجه 1400 و احتمال پایین برای توافق هسته ای زودهنگام)، موجب اقبال به بازار سهام شده است. علی رغم رشد سریع قیمت ها طی سه هفته اخیر، بازار سهام در حالت «نگهداری» قرار دارد و اصلاح احتمالی قیمت ها موقت خواهد بود.

پیش‌بینی17

این مطلب برایم مفید است
58 نفر این پست را پسندیده اند