پیش‌بینی 6 کارشناس از تحولات امروز بورس پایتخت

کدخبر: 378503
اقتصادنیوز: اکثر تحلیل‌گرانی که در نظرخواهی درباره تحولات امروزبورس تهران شرکت کرده‌اند، نوسانات شاخص کل در 22 آذرماه را مثبت و یا متعادل پیش‌بینی کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز بازار سرمایه در چند ماه گذشته بنا به دلایل اقتصادی و سیاسی حاکم بر آن با افت زیاد شاخص کل و همچنین کاهش قیمت بسیاری از سهام همراه بوده است. به نظر می‌رسد تا بهمن ماه شاخص کل در همین محدوده  و با یک رشد اندک همراه باشد هرچند پیش بینی می شود شرکت های کوچک رشد بیشتری داشته باشند. اما در میان مدت با توجه به رکود بازار های موازی بازار سرمایه با رشد بیشتری همراه خواهد بود. با این اوصاف بازار امروز به احتمال زیاد متعادل رو به مثبت ارزیابی می شود.

برخی تحلیل‌گران در این باره تاکید می‌کنند: روند کلی بازار سرمایه تا پایان سال با توجه به تحولات سیاسی پیش رو و همچنین رکود بازار های موازی به احتمال زیاد ارزش از دست داده خود در چند ماه گذشته را پس خواهد گرفت. با توجه به ارزشمندی بازار سرمایه و سرمایه گذاری در آن و همچنین ورود نقدینگی در هفته گذشته، پیش بینی می شود همچنان ورود نقدینگی افزایش یابد و نماد های مربوط به نفت، گاز، پتروشیمی، معادن و فلزات، سرمایه گذاری ها و هلدینگ های چند رشته ای با تقاضای خوبی همراه باشند. بازار امروز را می توان متعادل رو به مثبت توام با ورود نقدینگی پیش بینی کرد.

این تحلیل‌گران بر این باورند که طی هفته گذشته حجم قابل توجه معاملات و حضور پرقدرت کد های حقیقی در طرف خریدار و نوساناتی که در نهایت به سمت مثبت تمایل بیشتری داشتند همگی بیانگر بوجود آمدن جو مثبت و رو به بهبود در بازار بوده است که ادامه دار نیز برآورد می شود. مهمترین فاکتور رشد اخیر بازار قیمت‌های جذاب پس از ریزش سنگین ماه های اخیر در کنار پتانسیل های بنیادی به وجودآمده به واسطه بهبود فاکتور های بنیادی بوده است که این موضوع هرچه بیشتر بیان کننده اهمیت دادن به ارزندگی در بورس و انتخاب سهام با وضعیت بنیادی قوی برای خرید است.

 

پیش بینی

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما