پیش بینی بورس در روز یک شنبه 23 آذر

120 دقیقه نگران کننده در بورس

کدخبر: 378664
اقتصاد نیوز : هرچند که بورس در روز گذشته صعود کرد، اما روند بورس در دو ساعت پایانی معاملات نزولی بود و از سقف یک میلیون و 535 هزار واحدی به سطح یک میلیون و 527 هزار واحد نزول کرد. آیا روند کاهشی دو ساعت پایانی دیروز، امروز هم ادامه می‌یابد؟

به گزارش اقتصادنیوز، بررسی علامت‌ها و نشانه‌های مثبت و منفی بازار شنبه می‌تواند به پیش بینی روند بورس در روز ‌یکشنبه کمک کند. در معاملات روز شنبه شاخص کل رشد 21 هزار و 234 واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن با افزایش 6 هزار و 293 واحدی به رقم 457 هزار و 289 واحد رسید. 310 نماد بازار سهام معادل 65 درصد رشد قیمت داشتند و قیمت سهام 30 درصد نمادها کاهش یافت.

بیشترین افزایش قیمت؛ رشد 9 درصدی قیمت ایران تایر

در بورس، شرکت‌های ایران تایر (پتایر)، مگسال (زمگسا)، بیمه پارسیان (پارسیان)، سیمان اصفهان (سصفها)، صنایع شیمیایی سینا (شسینا)، سایپا شیشه (کساپا) و فرآورده‌های نسوز ایران (کفرا) بیشترین رشد قیمت را داشتند و در   فرابورس   نیز اوراق تسهیلات  مسکن  بانک ملی، تملی702، تملی803، تملی612 و سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، تولید ژلاتین کپسول ایران (دکپسول)، پتروشیمی غدیر (شغدیر) و دارویی رهآورد تامین (درهآور) بیشترین رشد قیمتی را داشتند.


گزارش«اکوایران» از آینده صندوق‌های دولتی در بورس؛ از دارا یکم تا پالایش


بیشترین کاهش قیمت؛ افت 4.4 درصدی دتماد

تولید مواد اولیه داروپخش (با نماد معاملاتی دتماد) در روز شنبه بیشترین کاهش قیمت را در میان شرکت‌های بورسی به خود اختصاص داد. پس از دتماد، شرکت لیزینگ صنعت و معدن (ولصنم) و کربن ایران (شکربن) بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت‌های توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا) و برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

بسیاری از معامله‌گران برای تصمیم در مورد خرید و فروش سهام به صف‌های بازار توجه می‌کنند. هرچند که صف‌های بازار معیار کافی برای پیش بینی تغییرات قیمت سهم‌ها در روز بعد نیست، اما معمولا نمادهایی که در پایان معاملات با صف خرید همراه هستند در روز بعد هم پرتقاضا هستند و نمادهای دارای صف فروش در پایان معاملات، در روز بعد هم با عرضه بالایی مواجه می‌شوند.

صف های بورس

بیشترین تقاضاها؛ اقبال سهام داران به بوعلی

در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته گذشته، 126 نماد صف خرید داشتند و ارزش صف‌های خرید هزار و 972 میلیارد تومان بود. روز شنبه برای دوازدمین روز کاری متوالی ارزش تقاضای بازار از عرضه‌ها بیشتر بود. در پایان معاملات دیروز، بیشترین ارزش صف خرید به شرکت پتروشیمی بوعلی (با نماد معاملاتی بوعلی) اختصاص داشت. پس از بوعلی، وکبهمن (مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن) و چخزر (صنایع چوب کاسپین خزر) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین عرضه‌ها؛ صف فروش سنگین انرژی1

در پایان معاملات شنبه، 61 نماد صف فروش داشتند و ارزش صف‌های فروش 347 میلیارد تومان بود. نماد انرژی1 (نهادهای مالی بورس انرژی) بیشترین ارزش صف فروش بازار را به خود اختصاص داد و پس از انرژی1، وپست (پست بانک ایران) و وسینا (بانک سینا) در رتبه‌های بعدی جدول بیشترین ارزش صف فروش قرار گرفتند. 

پیش بینی بورس امروز

پس از سه روز نزولی در هفته گذشته، شاخص کل بورس در روز شنبه دوباره صعودی شد و شاخص کل هم‌وزن نیز به روند رو به رشد خود ادامه داد. در اولین روز هفته 65 درصد نمادهای بازار با رشد قیمت مواجه بودند.

هرچند که بورس در روز گذشته صعود کرد، اما روند بورس در دو ساعت پایانی معاملات نزولی بود و از سقف یک میلیون و 535 هزار واحدی به سطح یک میلیون و 527 هزار واحد نزول کرد. رشد 177 درصدی ارزش صف‌های فروش و افت 14 درصدی تقاضای بازار در پایان معاملات، توضیح دهنده ریزش 8 هزار واحدی شاخص در دو ساعت پایانی بازار شنبه است. در نتیجه می‌توان گفت اگر روند دو ساعت پایانی روز شنبه ، امروز هم تکرار شود موجب نزول بورس خواهد شد.

صف های بورس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما