کدخبر: ۳۷۹۰۱۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

صعود ۱۸۰۰ واحدی بورس امروز/ روز خوش اقبالی بانکی ها و بداقبالی فلزات

اقتصادنیوز : بورس امروز، متعادل و در اکثر نمادها در محدوده های مثبت آغاز به کار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران در شروع معاملات بازار سرمایه با رشد 1800 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 517 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز سبزپوش شد و با صعود1650 واحدی 457 هزار و 903 واحد را ثبت کرد.

وبملت، وپارس، وتجارت و فارس  اثرگذارترین نمادها در سبزپوشی شاخص هستند و فملی فولاد و تاپیکو نمادهایی هستند که تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

وضعیت نمادها

در گروه بانکی‌ها وپارس در سقف قیمت روزانه با صف خرید بالای ۷۷۰ میلیون سهم همراه است و نماد وتجارت در قیمت ۳۷۵ تومان رشد ۱ درصد دارد و دی متعادل و در محدوده صفر تابلو قرار دارد. وبملت در قیمت ۵۳۱ تومان با نوسان مثبت همراه است.

در خودرویی با خبر آزاد سازی قیمت محصولات شاهد نوسانات مثبت در عمده نماد‌های گروه هستیم. خودرو در قیمت ۳۹۵ تومان قرار دارد و رشد ۱ درصد را تجربه می‌کند. خساپا در قیمت ۲۹۵ تومان قرار دارد و محدوده ۳۰۰ تومان مرز مقاومتی سهم است. خگستر رشد ۲ درصدی دارد و در قیمت ۵۳۶ تومان داد و ستد می‌شود. قطعه ای‌ها مثبت و پر تقاضا هستند.

رشد نفت برنت و قرار گرفتن آن در محدوده بالای ۵۰ $ در روند امروز این گروه بی تاثیر نیست. گروه فرآورده‌های نفتی که سکان لیدری بازار را در نیمه دوم معاملات روز گذشته در دست گرفته بودند، امروز متعادل آغاز بکار کردند. شبندر در قیمت ۳۳۸۱ تومان رشد ۱ درصد دارد. شپنا با اعمال شدن افزایش سرمایه ۵۰ درصدی همراه است و اکنون در قیمت ۱۷۷۱ تومان داد و ستد می‌شود. شتران در محدوده صفر تابلو قرار دارد.

در گروه فلزی‌ها نماد فولاد در قیمت ۱۴۹۰ تومان افت ۱ درصد دارد. ذوب در محدوده پایین ۶۰۰ تومان قرار گرفت. فملی در قیمت ۱۵۶۳ تومان داد و ستد می‌شود. فاسمین رشد ۱ درصد دارد و فروس در سقف قیمت روزانه صف خرید را تجربه می‌کند.

در گروه معدنی‌ها شاهد معاملاتی متعادل و مثبت در اکثریت نماد‌ها هستیم. ومعادن پیشروی ۱ درصدی قیمت را تجربه می‌کند. کگهر و کبافق در سقف قیمت روزانه قرار دارند.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند