شاخص بورس 24 هزار واحد نزول کرد

رشد 275 درصدی صف فروش سهام /گروه قرمز بورس امروز

کدخبر: 381670
اقتصاد نیوز : در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش 275 درصد افزایش یافت و به رقم 806 میلیارد تومان رسید.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه، شاخص کل بورس 24 هزار و 322 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 423 هزار واحد رسید اما شاخص کل هم‌وزن 5 هزار و 56 واحد بالا آمد و در رقم 473 هزار و 564 واحد ایستاد.

گروه سبز بازار

در معاملات امروز، قیمت سهام تمام شرکت‌های گروه سیمان، آهک و گچ رشد کرد. امروز ارزش معاملات این صنعت با 3.95 درصد افزایش به 398 میلیارد تومان در بورس و فرابورس رسید.

گروه قرمز بازار

در معاملات امروز، قیمت سهام تمام نماد‌های گروه بانک‌ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای پولی کاهش یافت. ارزش معاملات این گروه با 10.71 درصد افزایش به 10915586 میلیون ریال در بورس و فرابورس رسید.

عرضه و تقاضای بورس

در پایان معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید هزار و 867 میلیارد تومان شد که نسبت به روز چهارشنبه افت 12 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین ارزش صف‌های فروش 275 درصد افزایش یافت و به رقم 806 میلیارد تومان رسید. 

امروز شرکت سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان (وآذر) با صف‌ خرید 145 میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از وآذر، شرکت باما (کاما) و شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن (وکبهمن) بیشترین صف خرید را داشتند. بیشترین صف فروش نیز به نماد غبهنوش (شرکت بهنوش ایران) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 100 میلیارد تومانی داشت. پس از غبهنوش، سایپا (خساپا) و شرکت پالایش نفت اصفهان (شپنا) بیشترین صف فروش را داشتند. 

بیشترین افزایش قیمت

در بورس شرکت دارویی لقمان (با نماد معاملاتی دلقما) با رشد 8 درصدی بیشترین افزایش قیمت را داشت. پس از دلقما، شرکت دارویی جابربن حیان (دجابر) و سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان (وآذر) بیشترین رشد قیمت را ثبت کرد. در فرابورس نیز اوراق مشارکت دولتی اشاد2، پتروشیمی ارومیه (شاروم) و قند چهارمحال (قچار) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

سهم‌های تاثیرگذار

در معاملات امروز قیمت سهام فارس (شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس) 3.8 درصد کاهش یافت و به تنهایی 3 هزار و 474 واحد شاخص را پایین کشید. پس از فارس، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران)، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و فولاد (شرکت فولاد مبارکه) بزرگان قرمزرنگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

نقشه بورس

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلای تهران؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۲ خرداد۱۴۰۰ سکه امامی تحت تاثیر افت قیمت طلای جهانی و دلار قیمت‌هایی زیر مرز ۱۰ میلیون ۵۰۰ هزار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما