ریزش 14 هزار واحدی شاخص بورس در نیم ساعت/ غول های بورسی منفی شدند

کدخبر: 381840
بورس امروز هم همانند روز گذشته با افزایش عرضه در نماد‌های بزرگ آغاز به کار کرد و شاهد افت قیمت در عمده نماد‌های بزرگ و شاخص ساز هستیم.

به گزارش  اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات بازار سرمایه قرمزپوش شد و با ریزش 14هزار واحدی در سطح یک میلیون و 409 هزار واحد قرار گرفت. 

شاخص کل هم‌وزن اهم قرمزپوش شد و با ریزش151 واحدی ، 473 هزار و 273 واحد را ثبت کرد. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص

فملی، فولاد، خودرو؛ اخابر، شتران، شبندر، و وپارس نمادهایی هستند که بیشترین تاثیر را برسرخپوشی شاخص داشتند.

وضعیت نمادها در آغاز معاملات

حرکت خودرو در مسیر ۳ درصد منفی است. ۴۶ میلیون برگه سهم در دستان حقیقی‌ها جابه جا شد.

در گروه بانکی‌ها شاهد افت قیمت در تمام نماد‌های گروه هستیم. وبصادر در قیمت ۳۰۰ تومان قرار دارد. وتجارت با افت ۳ درصد در قیمت ۳۱۳ تومان داد و ستد می‌شود. دی افت ۵ درصد دارد و در قیمت ۳۹۱۲ تومان قرار دارد.

در خودرویی‌ها خودرو در قیمت ۳۲۷ تومان قرار دارد و از کف قیمت روزانه فاصله گرفت. خساپا در قیمت۲۳۴ تومان افت ۲ درصد دارد. خگستر افت ۳ درصد دارد.

فلزات اساسی امروز با گرایشی نسبتا منفی معاملات خود را آِغاز کردند. فروس٬ فنورد٬ زنگان و فنفت با افزایش تقاضا همراه اند. فولاد٬ فملی٬ ذوب٬ فخوز٬ فاسمین٬ کویر٬ فنوال٬ وسدید٬ هرمز و کیمیا با افت قیمت تعادل میان خریداران و فروشندگان را تجربه می‌کنند. فرآور پر عرضه‌ی گروه است

فراورده‌های نفتی نیز با گرایشی منفی متعادل داد و ستد می‌شوند. شپنا٬ شتران٬ شبندر٬ شبریز٬ شسپا٬ شنفت و شپاس با افت قیمت تعادل میان خریداران و فروشندگان را تجربه می‌کنند. شاوان تک نماد متعادل و مثبت گروه است.

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • تنفر کلوپ روسای جمهوری سابق از سنت شکنِ حرفه‌ای؛

    روسای جمهور پیشین یالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از برگزاری مراسم آغاز به کار دولت جو…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید