آمار معاملات امروز بازار سهام/ ریزش شاخص های بورس

کدخبر: 381897
در معاملات امروز شستا، تاپیکو و نوری نمادهای سبزرنگ تاثیرگذار بر شاخص بودند و وپارس، خودرو و رمپنا بزرگان قرمزرنگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز یکشنبه، شاخص کل بورس 4 هزار و 561 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 419 هزار واحد رسید و شاخص کل هم‌وزن هزار و 282 واحد پایین آمد و در رقم 472 هزار و 141 واحد ایستاد.

عرضه و تقاضای بورس

در پایان معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید هزار و 393 میلیارد تومان شد که نسبت به روز شنبه افت 25 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین ارزش صف‌های فروش 1.7 درصد افزایش یافت و به رقم 820 میلیارد تومان رسید. 

امروز شرکت سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان (وآذر) با صف‌ خرید 191 میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از وآذر، شرکت باما (کاما) و شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن (وکبهمن) بیشترین صف خرید را داشتند. بیشترین صف فروش نیز به نماد غبهنوش (شرکت بهنوش ایران) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 103 میلیارد تومانی داشت. پس از غبهنوش، پارس مینو (غپینو) و بانک دی (دی) بیشترین صف فروش را داشتند. 

بیشترین افزایش قیمت

در بورس شرکت‌های آسان پرداخت پرشین (با نماد معاملاتی آپ)، عمران و توسعه فارس (ثفارس)، سیمان اصفهان (سصفها)، معادن بافق (کبافق)، ذغال سنگ نگین طبس (کطبس) و کاشی پارس (کپارس) با رشد 5 درصدی بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز اهتل پارسیان کوثر اصفهان (گکوثر) و کشت و دامداری فکا (زفکا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

سهم‌های تاثیرگذار

در معاملات امروز شستا، تاپیکو و نوری نمادهای سبزرنگ تاثیرگذار بر شاخص بودند و وپارس، خودرو و رمپنا بزرگان قرمزرنگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

نقشه بورس

گزارش اکوایران از بورس امروز را ببینید

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما