پیش بینی بورس امروز 8 دی؛

سه علامت هشدار به سهامداران

کدخبر: 381929
اقتصاد نیوز : در روز یکشنبه شاخص‌های بورس نزول کرد و شاهد خروج 459 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس بودیم.

به گزارش اقتصادنیوز، در روز یکشنبه شاخص کل بورس افت 4 هزار و 561 واحدی داشت و به رقم یک میلیون و 419 هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با افت هزار و 282 واحد در رقم 472 هزار و 141 واحد ایستاد.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت‌های آسان پرداخت پرشین (با نماد معاملاتی آپ)، عمران و توسعه فارس (ثفارس)، سیمان اصفهان (سصفها)، معادن بافق (کبافق)، ذغال سنگ نگین طبس (کطبس) و کاشی پارس (کپارس) با رشد 5 درصدی بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز اهتل پارسیان کوثر اصفهان (گکوثر) و کشت و دامداری فکا (زفکا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

شرکت درخشان ایران (با نماد پدرخش) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت را در میان شرکت‌های بورسی به خود اختصاص داد. پس از پدرخش، شرکت‌های بهنوش ایران (غبهنوش) و پارس مینو (غپینو) بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت کشت و صنعت دشت خرم‌دره (زدشت) و اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی، تملی701 و تملی705 بیشترین کاهش قیمت را داشت.

عرضه و تقاضای بازار

بررسی عرضه و تقاضاهای پایانی روز یکشنبه، به تشخیص روند حرکتی بورس کمک می‌کند. نمادهایی که در پایان معاملات با صف خرید همراه هستند در روز بعد هم پرتقاضا هستند و نمادهای دارای صف فروش در پایان معاملات، در روز بعد هم با عرضه بالایی مواجه می‌شوند.

صف های بورس

افت ارزش صف های خرید

روز یکشنبه ارزش صف‌های خرید هزار و 393 میلیارد تومان شد که نسبت به روز شنبه افت 25 درصدی را نشان می‌دهد. 

رشد ارزش صف های فروش

دیروز ارزش صف‌های فروش 1.7 درصد افزایش یافت و به رقم 820 میلیارد تومان رسید. 

بیشترین تقاضاها

دیروز شرکت سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان (وآذر) با صف‌ خرید 191 میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از وآذر، شرکت باما (کاما) و شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن (وکبهمن) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین عرضه‌ها

دیروز بیشترین صف فروش نیز به نماد غبهنوش (شرکت بهنوش ایران) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 103 میلیارد تومانی داشت. پس از غبهنوش، پارس مینو (غپینو) و بانک دی (دی) بیشترین صف فروش را داشتند. 

صف های بورس

پیش بینی بورس امروز

در روز یکشنبه شاخص کل و هم‌وزن بورس ریزش اندکی داشتند، اما با این حال علاوه بر ریزش این دو شاخص، سه علامت منفی دیگر در بازار سهام دیده شد. سه علامتی که برای سهام‌داران هشدار دهنده است و می‌تواند موجب تداوم ریزش بازار شود.

رشد عرضه

در معاملات دیروز، برای دومین روز پیاپی ارزش صف‌های فروش روندی صعودی داشت. رشد صف‌های فروش در پایان معاملات بورس به عنوان عاملی در جهت پایین کشیدن‌ شاخص در معاملات امروز عمل خواهد کرد.

کاهش تقاضا

دیروز ارزش صف‌های خرید نیز برای سومین روز پیاپی روندی نزولی داشت و با کاهش 25 درصدی مواجه شد. هر چند که در پایان معاملات روز یکشنبه همچنان بازار مازاد تقاضا داشت اما افت تقاضا موجب نگرانی سهام‌داران است.

خروج پول حقیقی

بورس برای دومین روز متوالی با خروج پول‌های حقیقی همراه بود. دیروز ارزش پول‌های خروجی 459 میلیارد تومان بود که نسبت به روز شنبه 30 درصد افزایش یافت. خروج پول‌های حقیقی و افزایش نرخ آن، عامل کاهنده شاخص‌های بازار سهام خواهد بود.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما