جدال عرضه و تقاضا در بورس/ شاخص ها سرخپوش شدند

کدخبر: 382358
شاخص کل بورس تهران در شروع معاملات بازار سرمایه با ریزش 5800 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 431واحد قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران در شروع معاملات بازار سرمایه با ریزش 5800 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 431واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز  سرخپوش شد و با ریزش1800 واحدی 467 هزار و 313واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص بورس

فولاد، خودرو، نوری و فملی اثرگذارترین نمادها بر سرخپوشی شاخص هستند.

وضعیت نمادها در آغاز معاملات

در گروه خودرویی‌ها خودرو در قیمت ۳۳۲ تومان در حال داد و ستد است. خساپا با افت نسبی تقاضا در قیمت ۲۴۰ تومان قرار گرفت. خگستر در محدوده صفر تابلو داد و ستد می‌شود.

در گروه فرآورده‌های نفتی نماد شبندر با رشد ۱ درصد همراه است. شتران رشد ۱ درصد دارد و در قیمت ۱۱۷۶ تومان داد و ستد می‌شود. شپنا در قیمت ۱۴۱۳ تومان رشد ۲ درصد را به ثبت رساند.

در گروه فلزات اساسی نماد فولاد در قیمت ۱۳۴۸ تومان افت ۱ درصد دارد. فملی در محدوده مثبت قرار دارد و در قیمت ۱۵۱۵ تومان داد و ستد می‌شود. فولاژ در مدار توجهات سهامداران قرار دارد و شاهد شکل گیری صف خرید بروی این نماد هستیم. ذوب در قیمت ۵۱۷ تومان دنبال می‌شود.

در گروه بانکی‌ها ونوین در قیمت ۵۵۷ تومان افت ۱ درصد را تجربه می‌کند و وپارس با افت ۲ درصد در قیمت ۳۸۹ تومان قرار دارد. وملل افت ۲ درصد دارد.

بازار بر خلاف روند شروع معاملات شاهد افزایش عرضه در بیشتر نماد ها است. نماد شستا در قیمت ۲۴۰۱ تومان با افت ۲ درصد دنبال می شود.

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • آخرین تحولات امروز بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۶ بهمن ماه ۱۳۹۹ در روزی که اغلب شرکت‌های بازار سرمایه با افت قیمت مواجه بودند، بزرگان شاخص‌ساز به…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید