جدال خریداران و فروشندگان در بورس/ ریزش 5 هزار واحدی بورس در ابتدای معاملات

کدخبر: 383378
بورس امروز مانند روز گذشته با عرضه در نمادهای کوچک و بزرگ آغاز به کار کرد.

به گزارش  اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات بازار سرمایه قرمزپوش شد و با ریزش 5 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 349 هزار واحد قرار گرفت. 

شاخص کل هم‌وزن نیز قرمزپوش شد و با ریزش531 واحدی ، 454 هزار و 638 واحد را ثبت کرد. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص

شستا، شپنا، حکشتی، شبندر و فولاد نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس و نمادهای وپارس و نوری بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

وضعیت نمادها در ابتدای معاملات

در گروه خودرویی‌ها شاهد معاملاتی متعادل هستیم. خودرو در قیمت ۲۱۲ تومان افت ۲ درصد دارد. خساپا در قیمت ۲۹۱ تومان داد و ستد می‌شود. در قطعه ساز‌ها اغلب نماد‌ها با صف خرید همراه هستند.

در گروه فرآورده‌های نفتی شپنا در قیمت ۱۱۶۳ تومان افت ۴ درصد دارد. شبریز افت ۴ درصد دارد و شتران در قیمتی پایین‌تر از ۱۰۰۰ تومان قرار گرفت.

در گروه بانکی‌ها وپست رشد بیش از ۴ درصدی دارد. وپارس در قیمت ۳۴۷ تومان داد و ستد می‌شود و نماد ونوین در قیمت ۵۱۰ تومان قرار دارد و افت ۲ درصدی را تجربه می‌کند.

در گروه فلزات اساسی فولاد در قیمت ۱۲۳۷ تومان افت ۱ درصد را تجربه می‌کند. فملی در مدار مثبت قرار گرفته و در محدوده قیمتی ۱۳۵۸ تومان دنبال می‌سود. ذوب از کف قیمت روزانه فاصله گرفته و در قیمت ۴۴۸ تومان داد و ستد می‌شود.

وپارس در آستانه تشکیل صف خرید قرار گرفت.

فراورده‌های نفتی نیز امروز معاملاتی نسبتا منفی را تجربه می‌کنند. شنفت٬ شراز٬ شاوان٬ ونفت٬ شبریز٬ شبندر٬ شتران و شپنا متعادل و با گرایشی منفی داد و ستد می‌شوند. شبهرن و شپاس پر تقاضا‌ی گروه اند. شسپا مثبت و متعادل است.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۳ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید