رشد ارزش معاملات بورس در روز سبز قندی ها +اینفو

کدخبر: 385297
امروز قیمت سهام تمام شرکت‌های گروه قند و شکر افزایش یافت. نمادهای قثابت، قنیشا، قلرست، قصفها، قشیر، قپیرا، قچار، قزوین و قمرو همگی با رشد ارزش مواجه بودند.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز ‌دوشنبه، شاخص کل بورس 5 هزار و 333 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 301 هزار واحد رسید. اما شاخص کل هم‌وزن 2 هزار و 737 واحد بالا آمد و در رقم 469 هزار و 391 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 99 واحد صعود کرد و به رقم 19 هزار و 174 واحد رسید.

گروه سبز بازار

امروز قیمت سهام تمام شرکت‌های گروه قند و شکر افزایش یافت. نمادهای قثابت، قنیشا، قلرست، قصفها، قشیر، قپیرا، قچار، قزوین و قمرو همگی با رشد ارزش مواجه بودند. ارزش معاملات صنعت «قند و شکر» با 62.13 درصد افزایش به 217 میلیارد تومان در بورس و فرابورس رسید.

سهم‌های تاثیرگذار 

در معاملات روز دوشنبه فملی، خودرو و شپنا نمادهای قرمزرنگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند. شستا، بترانس و حکشتی نیز بزرگان سبزرنگی بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 25 هزار و 244 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌یکشنبه 54 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز 9 درصد افزایش یافت و به رقم 14 هزار و 915 میلیارد تومان رسید.

رشد تقاضا

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید 9 درصد کاهش یافت و به رقم هزار و 561 میلیارد تومان رسید. همچنین ارزش صف‌های فروش 24 درصد افزایش یافت و 940 میلیارد تومان بود. 

بورس اینفو

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید