نمادهای سبزرنگ بازار سهام امروز؛

رکورد 19 روزه مازاد تقاضا در بورس شکست

کدخبر: 387926
اقتصاد نیوز : اقتصادنیوز: امروز برای دومین روز کاری متوالی شاهد ایجاد مازاد تقاضا در بازار بودیم، ارزش مازاد تقاضا به هزار و 782 میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در 19 روز کاری گذشته از 6 دی به این سو است.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز ‌‌‌شنبه، شاخص کل بورس 38 هزار و 92 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 222 هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 7 هزار و 252 واحد بالا آمد و در رقم 440 هزار و 383 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 437 واحد رشد کرد و به رقم 18 هزار و 447 واحد رسید.  

سهم‌های تاثیرگذار 

در معاملات اولین روز هفته ‌پارسان (گسترش نفت و گاز پارسیان)، فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) نمادهای سبزرنگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. 

تداوم ورود پول حقیقی به بورس

امروز برای دومین روز کاری متوالی شاهد ورود پول حقیقی بودیم. امروز 892 میلیارد تومان پول‌ حقیقی به بورس وارد شد. بیشترین ورود پول حقیقی را صندوق سرمایه‌گذاری آوای معیار (آوا) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن بیش از 84 میلیارد تومان بود. پس از آوا، کساوه (صنایع کاشی و سرامیک سینا) و آگاس (صندوق سرمایه‌گذاری هستی بخش آگاه) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

بورس

ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 11 هزار و 926 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز چهار‌شنبه 48 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز 1.6 درصد رشد یافت و به رقم 9 هزار و 966 میلیارد تومان رسید.

عرضه و تقاضای بورس

در پایان معاملات روز شنبه ارزش صف‌های خرید 40 درصد افزایش یافت و به رقم 2 هزار و 691 میلیارد تومان رسید. همچنین ارزش صف‌های فروش نیز 12 درصد کاهش یافت و 909 میلیارد تومان شد. امروز برای دومین روز کاری متوالی شاهد ایجاد مازاد تقاضا در بازار بودیم، ارزش مازاد تقاضا به هزار و 782 میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در 19 روز کاری گذشته از 6 دی به این سو است.

در پایان معاملات امروز شرکت پالایش نفت اصفهان (شپنا) بیشترین صف خرید را داشت و با صف‌ خرید 284 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از شپنا (پالایش نفت اصفهان)، سپیدار (سپیدار سیستم آسیا) و شتران (الایش نفت تهران) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش نیز به نماد کدما (شرکت معدنی دماوند) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 77 میلیارد تومانی داشت. پس از کدما، گدنا (شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک) و خموتور (شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران) بیشترین صف فروش را داشتند. 

سیگنال دولت به سهامداران ؟

 

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات 

نقشه بورس 4 بهمن

تیتر یک
  • ارزانترین و گرانترین استانها در بهمن ۹۹

    تورم نقطه به نقطه بخش خوراکی‌ها در ۱۱ استان بالاتر از ۷۰ درصد ثبت شده است. مقایسه قیمت ها در قاب ماهانه و سالانه در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما