ریزش سنگین شاخص بورس/ افت قیمت اغلب نمادهای بورسی

کدخبر: 391039
اقتصادنیوز : شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات بازار سرمایه قرمزپوش شد و با ریزش 20 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 152 هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش  اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات بازار سرمایه قرمزپوش شد و با ریزش 20 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 152 هزار واحد قرار گرفت. 

شاخص کل هم‌وزن هم قرمزپوش شد و با ریزش 3 هزار واحدی ، 420 هزار و 123 واحد را ثبت کرد. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص

 نماد‌های فولاد  شستا، فملی، فارس، شپنا، و شتران بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بورس

وضعیت نمادها در آغاز معاملات

 در اولین روز هفته اغلب نمادها با افت قیمت مواجه بودند و شاهد عقب نشینی خریداران در اکثر نماد‌های بزرگ و کوچک و همچنین داد و ستد اغلب نماد‌ها در کف قیمت روزانه هستیم.

نماد شستا در قیمت ۲۰۷۶ تومان با افت بیش از ۴ درصد و در کف قیمت روزانه داد وستد می‌شود.

در میان عقب نشینی خریداران در گروه فلزات اساسی نماد کویر در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه است.فولاد افت ۴ درصد و در قیمت ۱۰۳۳ تومان دنبال می‌شود.فملی افت بیش از ۴ درصدی و ر آستانه کف قیمت روزانه است.

فلزات اساسی امروز فشار فروش را تجربه می‌کنند. فولاد, فملی, فنوال, ذوب, فرآور, فافزا, فروی, هرمز, فولاژ, میدکو و فسرب نماد‌های پر عرضه‌ی گروه اند. در این میان کویر با افزایش قیمت همراه است. فمراد, فسازان, فسپا و کاوه با گرایشی منفی متعادل اند.

در گروه فرآورده‌های نفتی شپنا با صف فروش ۷۲ میلیون سهم در قیمت ۱۰۷۰ تومان مواجه است. شبندر، شبریز و شتران با صف فروش مواجه هستند.

تیتر یک
  • پس لرزه های حمله موشکی به تاسیسات نفتی عربستان

    در نخستین روز معاملات جهانی، قیمت نفت پس از اتفاق های ژئوپولیتیک در منطقه خاورمیانه وارد کانال ۷۰ دلار شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما