ریزش تمام شاخص ها در بازار سهام

وضعیت قرمز در بورس سوم اسفند

کدخبر: 394499
اقتصاد نیوز : روز یکشنبه تمام شاخص‌های بورس نزولی شدند و شاخص کل بیشترین ریزش را پس از تغییر دامنه نوسان قیمت سهام ثبت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز یکشنبه بازار سهام شاخص کل بورس افت 10 هزار و 51 واحدی را پشت سر گذاشت و به سطح یک میلیون و 222 هزار واحد رسید.

ریزش تمام شاخص‌ها

از ابتدای معاملات امروز، شاخص کل بورس نزولی شد و در نیم ساعت ابتدایی 5 هزار واحد افت کرد. در پایان معاملات شاخص کل به سطح یک میلیون و 222 هزار واحد رسید و نسبت به روز شنبه 10 هزار و 51 واحد افت کرد. شاخص کل هم‌وزن نیز هزار و 147 واحد نزول کرد و در رقم 437 هزار و 177 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 98 واحد ریزش کرد و به رقم 17 هزار و 402 واحد رسید.

خروج پول حقیقی 

در روز یکشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام 674 میلیارد تومان بود. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را فملی داشت. ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی فملی 40 میلیارد تومان بود. پس از فملی، وسپهر و شستا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در مقابل صندوق‌های سرمایه‌گذاری و اوراق دولتی بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کردند. امروز صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت امین یکم با 130 میلیارد تومان بیشترین ورود پول حقیقی را داشت.  

امروز در سمت تقاضا، 67 درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و 33 درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه، 92 درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و 8 درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد.

افت قیمت 80 درصد بازار

در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 43 نماد رشد قیمت داشتند که 31 نماد بورسی و 12 نماد فرابورسی بودند. همچنین 391 نماد کاهش قیمت داشتند که 271 نماد بورسی و 120 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 8 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 92 درصد بازار افت قیمت داشتند.

لیدرهای بازار

در معاملات امروز فولاد (فولاد مبارکه اصفهان)، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند.

افت ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 9 هزار و 212 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌شنبه 7 درصد کاهش یافته است. نکته جالب توجه آنکه امروز ارزش معاملات فرابورس بیش از 2 برابر بیشتر از ارزش معاملات بورس بود. همچنین ارزش معاملات خرد 47 درصد کاهش یافت و به رقم 2 هزار و 705 میلیارد تومان رسید. 

 رشد ارزش صف‌های فروش 

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز ‌شنبه 34 درصد کاهش یافت و به رقم 182 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز 57 درصد افزایش یافت و 4 هزار و 712 میلیارد تومان شد که بالاترین رقم در 23 روز کاری گذشته از پایان دی ماه به این سو است. 

عرضه و تقاضای بورس

امروز شرکت رایان هم افزا (رافزا) برای دومین روز متوالی بیشترین صف خرید را داشت و با صف‌ خرید 75 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از رافزا، غگیلا (پگاه گیلان) و امید (تامین سرمایه امید) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 199 میلیارد تومانی داشت. پس از شستا، سایپا و شپنا بیشترین صف فروش را داشتند.

سپیدار در صدر جدول ارزش معاملات

در معاملات روز یکشنبه سپیدار بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 205 میلیارد تومان بود.

پس از سپیدار، فملی بیشترین ارزش معاملات را داشت و فولاد رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن شستا و بالبر (کابل البرز) در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

فملی صدرنشین جدول حجم معاملات

در جدول حجم معاملات امروز، فملی با تعداد 99 میلیون و 213 هزار و 162 سهم در صدر قرار گرفته است. بانک اقتصاد نوین در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به بیمه میهن تعلق داشت. لیزینگ پارسیان و فولاد نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما