بورس به آستانه کانال بالاتر رسید +اینفو

کاهش خروج از بورس/افزایش نقدشوندگی بازار

کدخبر: 398076
در معاملات امروز ارزش معاملات کل 36 درصد و ارزش معاملات خرد 16 درصد افزایش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 24 هزار و 344 واحدی به رقم یک میلیون و 199 هزار و 940 واحد رسید. شاخص هم وزن نیز هزار و 189 واحد رشد کرد و در سطح 432 هزار و 47 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 140 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 86 واحد رسید. 

سهم‌های تاثیرگذار 

در معاملات امروز سهام فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان) به تنهایی 3 هزار و 291 واحد شاخص کل را بالا کشید و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشت. پس از فولاد، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران)، شستا (سرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) بزرگان سبزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشتند.

گروه‌های سبز بازار

در روز دوشنبه قیمت سهام اغلب شرکت‌های پالایشی، محصولات شیمیایی، فلزات اساسی، معدنی‌ها و شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی افزایش یافت.

بورس

کاهش خروج پول حقیقی 

در روز دو‌شنبه برای هفدهمین روز کاری متوالی شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم. ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام 279 میلیارد تومان بود که نسبت به روز گذشته 66 درصد کاهش یافته است. 

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را قثابت (قند ثابت خراسان) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 51 میلیارد تومان بود. پس از قثابت، بانک پارسیان و اپال بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

رشد نقدشوندگی بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 29 هزار و 781 میلیارد تومان بالغ شد که نسبت به روز ‌یکشنبه 36 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز 16 درصد افزایش یافت و به رقم 5 هزار و 880 میلیارد تومان رسید. 

رشد ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته 96 درصد افزایش یافت و به رقم 301 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز 13 درصد کاهش یافت و 3 هزار و 323 میلیارد تومان شد.

امروز شرکت پگاه گیلان(غگیلا) با صف‌ خرید 63 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، رافزا (رایان هم افزا) و شپنا (پالایش نفت اصفهان) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به برکت (شرکت دارویی برکت) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 137 میلیارد تومانی داشت. پس از برکت، دی (بانک دی) و پتایر (ایران تایر) بیشترین صف فروش را داشتند.

روز خوب نوسان‌گیرها

نقشه بورس بر مبناری ارزش معاملات

نقشه بورس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما