پربازده ترین های بازار سهام 24 اسفند 99؛

ترین های بورس/ خودرویی‌ها به میدان آمدند

کدخبر: 399371
اقتصاد نیوز : امروز نمادهای خودرویی با بیشترین حجم معاملات روبه رو شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ، امروز بازار در دومین روز آخرین هفته سال با افزایش 15 هزار واحدی شاخص روبه رو شد تا عدد شاخص به میانه کانال 1.2 برگردد. شاخص‌سازها امروز را به کمک شاخص آمدند اما در میان آنان پالایشی‌ها، شستا و اخابر سعی کردند شاخص را به زیر بکشانند. البته پربازه ترین‌های سهام، شامل 5 سهم از 4 صنعت مختلف بودند. رتاپ، اپال، کچاد، فارس و تایرا جزو پربازده‌ترین سهامی بودند که بالای 5 درصد مثبت شدند. پرداخت، فمراد، ساراب، پتایر و پلاسک هم در جبهه مقابل در محدوده 1.5 تا 2 درصد بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

البته امروز را سه نماد خودرویی خودرو، خساپا و خگستر درحالی جزو پرتراکنش‌ترین سهم های امروز شناخته شدند که به همراه پالایش و دارایکم با بیشترین حجم و ارزش معاملات نیز روبه رو شدند. حقوقی‌ها سبد امروز خود را با خرید خساپا، وبصادر، وپاسار و فملی و فروش کمند، وپارس، برکت و کویرح و شپنا بستند.

در فرابورس هم همچنان اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی که با نماد تملی در بازار شناخته میشود با بیشترین افزایش و کاهش قیمتی روبه رو هستند. البته اوراق تسه ها (اوراق امتیاز تسهیلات مسکن) هم با بیشترین کاهش قیمت روبه رو بودند. اوراق‌های مرابحه دولت همچنان جزو پرحجم‌ترین معاملات فرابورس شناخته میشود. به دلیل نوع دسترسی به تسهیلات و محدودیت‌ها، اوراق تملی با موج سواری بیشتری نسبت به تسه‌ها برخوردارند و بیشتر مورد اقبال بورس بازان قرار میگیرند.

1234567891011121314

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما