یک تحلیل گر روند بازار سرمایه را بررسی کرد

پیش بینی بورس 1400/سه ابزار سودگیری در بازار سهام امسال

کدخبر: 401271
اقتصاد نیوز: یک تحلیل گر بازار با پیش بینی روند بورس در سال 1400 بازار سهام را بهترین گزینه برای سودگیری در سال آینده معرفی کرد به شرط آنکه افراد مجهز به سه ابزار باشند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تجارت فردا دکتر مرتضی ایمانی راد  پیش‌بینی کرد که در سال 1400 بازار سهام ایران با رکود نسبی مواجه باشد و بورس با سفته‌بازی درگیر نباشد.

او با منتفی بودن تکرار جهش های بورس همانند سال قبل درباره مسیر بازار سهام در سال جاری گفت: بازار، سال 1400 را از سطوح تجربه شده در زمستان سال قبل شروع خواهد کرد،اما  در انتهای سال 1400 بالاتر از این سطوح قرار می گیرد در واقع روی یک کانال وسیع‌تر نسبت به کانال چهار ماه گذشته حرکت خواهد کرد، این کانال خیلی وسیع‌تر است و در نتیجه نوسانش بیشتر خواهد بود ولی روند این کانال صعودی است.

در اکوایران ببینید: از خدا باران خواستیم، سیل آمد!

او با اشاره به اینکه طبیعی است که وقتی روند تورم و نرخ دلار کاهشی نباشد. شاخص سهام نمی‌تواند نزولی باشد گفت: مگر اینکه اتفاق سیاسی بیفتد که ریسک سیستماتیک را در بازار بالا ببرد. اگر این طور نگاه کنیم، به کسانی که می‌خواهند وارد بازار سهام شوند و اول فروردین پول بگذارند و آخر اسفند سال 1400 پولشان را بردارند، می‌گویم احتیاط کنند. .

او درباره نحوه سودگیری در بورس اظهار کرد:سود گیری در بورس نیازمند درک سه مساله است؛ 1- بررسی‌های تکنیکال در بازار، 2- بررسی‌های فاندامنتال در بازار و 3- شناخت جو حاکم بر بازار سهام که اصطلاحا به آن market sentiment (تمایلات بازار) می‌گویند.

به گفته این تحلیل گر بازارها کسی که این سه مساله را بداند بازار سهام در سال آینده برایش بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری  است. ولی با دانستن این سه نکته، دیگر سرمایه‌گذاری نمی‌کند بلکه معامله‌گری می‌کند؛ بنابراین معامله‌گری در بورس تهران یکی از فعالیت‌های بسیار پرسود خواهد بود.

ایمانی راد با تاکید بر اینکه بورس ایران برخلاف سال 1399 قابلیت پیش‌بینی بالایی دارد گفت: به نظرم اقتصاد ایران هم قابلیت پیش‌بینی‌پذیری‌اش بالاست. بنابراین وقتی قابلیت پیش‌بینی‌پذیری‌اش بالاست، کسانی که مهارت تجربی در این بازار دارند می‌توانند سودهای قابل‌توجهی از این قابلیت به دست بیاورند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما