«فولاد»، «فملی» و «فارس»؛ بزرگان قرمزپوش بازار سهام امروز

شستا صدرنشین بورس امروز /پالایشی‌ها سرخ‌پوش شدند+اینفو

کدخبر: 402016
اقتصاد نیوز : در معاملات امروز بورس پایتخت قیمت سهام شستا رشد ۷ درصدی داشت. اما در سوی دیگر بازار نمادهای پالایشی سرخپوش شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۲ هزار و ۷۰۶ واحدی به رقم یک میلیون و 306 هزار و 855 واحد رسید. 

اما شاخص هم وزن 710 واحد بالا آمد و در سطح 442 هزار و 545 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس با رشد اندک 7 واحدی به رقم 18 هزار و 46 واحد رسید. 

بورس ۸ فروردین

سهم‌های تاثیرگذار 

«فولاد»، «فملی» و «فارس» بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. «شستا»، «رمپنا» و «فولاژ» نیز سه نماد با تاثیرگذاری مثبت بر شاخص کل بودند. 

خروج پول حقیقی 

در روز ‌‌یکشنبه شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم. ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام 328 میلیارد تومان بود.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را شرکت فولاد مبارکه (فولاد) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 64 میلیارد تومان بود. پس از فولاد، اپال و شپنا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

گروه‌‌ قرمز بورس

در روز نزول شاخص بورس، قیمت سهام اغلب نمادهای پالایشی گروه‌ فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای مانند شتران،‌ شپنا، شبریز و شبندر کاهش یافت. 

روز صعود شستا

اما امروز برای سهام‌داران شستا شیرین بود. قیمت سهام شستا بیش از 7 درصد رشد کرد و بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کرد. ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی شستا بیش از 33 میلیارد تومان بود.

ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 46 هزار و 924 میلیارد تومان رسید که از این میزان بیش از 41 هزار میلیارد تومان به اوراق مشارکت اختصاص دارد. ارزش معاملات خرد نیز 21 درصد کاهش یافت و به رقم 4 هزار و 188 میلیارد تومان رسید. امروز ارزش معاملات خرد تنها 9 درصد کل ارزش معاملات بازار را شامل می‌شد.

رشد ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به دیروز 34 درصد کاهش یافت و به رقم 150 میلیارد تومان رسید. در مقابل ارزش صف‌های فروش 35 درصد افزایش یافت و هزار و 943 میلیارد تومان شد.

امروز شرکت گروه صنعتی تبرک (با نماد معاملاتی تبرک) با صف‌ خرید 27 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از تبرک، ثرود (سرمایه گذاری مسکن زاینده رود) و بپاس (بیمه پاسارگاد) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به برکت (شرکت دارویی برکت)  تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 66 میلیارد تومانی داشت. پس از برکت، شپنا (پالایش نفت اصفهان) و سنیر (سیمان سفید نی ریز) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

بورس ۸ فروردین

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما