رکود معاملات در بازار سهام؛

بورس هفته را نزولی به پایان برد/ کاهش ارزش معاملات سهام +اینفو

کدخبر: 407262
اقتصاد نیوز : در آخرین روز کاری هفته شاخص‌های بازار نزول کردند و ارزش معاملات سهام 44 درصد کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با ریزش 12 هزار و 527 واحدی به رقم یک میلیون و 207 هزار و 62 واحد رسید. ریزش 12 هزار واحدی شاخص بیشترین ریزش در 12 روز کاری گذشته از 15 فروردین به این سو است.

شاخص هم وزن نیز هزار و  613 واحد پائین آمد و در سطح 430 هزار و 70 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 55 واحد افت کرد و به رقم 17 هزار و 728 واحد رسید.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار 

امروز «فارس»، «فولاد» و «فملی» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل داشتند. در مقابل نمادهای بانکی وپاسار، وبملت و وکار بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و وبملت و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز آریا، بگیلان و صبا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند. 

در اکوایران ببینید:لغو جلسه سران قوا با موضوع بورس

کاهش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 9 هزار و 316 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌گذشته 2 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 44 درصدی نسبت به روز گذشته به رقم 2 هزار و 66 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز سه‌شنبه 5 درصد کاهش یافت و در رقم 48 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 8 درصد افزایش یافت و 4 هزار و 194 میلیارد تومان شد.

 

تیتر یک
  • مرکز آمار برای سالی که گذشت روایت کرد

    در نسخه جدید مرکز آمار از وضع اقتصادی سال ۹۹، تب تورم خوراکی ها در کم درآمدها به ۴۰ درصد رسیده است. نرخ تورم خوراکی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما