عقب نشینی 2 هزار واحدی بورس تهران/ روز خوب سهامداران فملی و فولاد

کدخبر: 408222
اقتصاد نیوز : بورس تهران امروز هم سرخپوش شد و با افت 2600 واحدی در سطح یک میلیون و 185 هزار واحد قرار گرفت. فملی و فولاد در گروه فلزات امروز سبزترین نمادهای بازار هستند.

به گزارش اقتصادنیوز ، شاخص کل  بورس تهران  در شروع معاملات بازار سرمایه با ریزش 2600 واحدی در سطح یک میلیون و 185 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز سرخپوش شد و با افت 411 واحدی 427 هزار و 731 واحد را ثبت کرد.

شاخص فرابورس هم منفی شد و  به 17 هزار و 578 واحد رسید.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص بورس

نمادهای فملی، فولاد و برکت بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای کگل، فارس و کچاد بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

وضعیت نمادها در آغاز معاملات

بازار بورس تهران امروز هم همسو با روند معاملاتی روزهای گذشته با افزایش عرضه و فشار فروش در اکثر بزرگان و نمادهای کوچک آغاز به کار کرد. در این میان آغاز مثبت و جهش بیش از دو درصدی قیمت در نماد فملی رخ نمایی می کند.

افزایش تقاضا شستا را در مدار مثبت قرار داد. نماد مذکور در قیمت 1108 تومان با رشد یک درصدی دنبال می شود.

فملی در این دقایق پر تقاضا است.

در بانکی‌ها نیز معاملات در مدار منفی دنبال می‌شود. وبملت و وپاسار همچون روز‌های گذشته در محدوده صفر تابلو با نوسانات مثبت همراهمند. وبصادر در قیمت ۲۱۵ تومان افت بیش از ۱ درصدی را تجربه می‌کند. وتجارت در قیمت ۲۵۴ تومان حوالی صفر تابلو دنبال می‌شود.

نماد پالایش در قیمت 7028 تومان با رشد بیش از 3 درصد دنبال می شود. دارا یکم در قیمت 13169 تومان رشد بیش از 2 درصدی قیمت را تجربه می کند.

تقاضا در نماد خودرو موجب شد تا نماد از کف قیمت روزانه فاصله بگیرد و در قیمت 204 تومان قرار گیرد. شاهد تحرکاتی در خساپا هستیم.

خرین قیمت ۳۲نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۲۳نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

 

نمادهای خودرو، برکت، فملی، شپنا، شستا، شتران، و وتجارت در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای شگویا، بپیوند، آریا، بجهرم، بگیلان، دماوند و صبا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به ۵۱۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۹۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۱۹۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۶هزار و ۶۱۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶هزار و ۴۲۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، کویر و تپکو به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۲۳۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید باران، سیتا و غگیلا در نوبت انتظار است.

در اکوایران ببینید:راه مقابله با فساد در بورس ایران چیست؟

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۱۷۰میلیارد تومان (۹۱درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۳۲۰میلیارد تومان (۲۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۵نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۹۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف بیمه زندگی باران به ۱۰درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«فلزات اساسی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۵۹۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۴۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «تجارت عمده فروشی» با تقاضای خرید دو میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۱۹درصد از ۶هزار و ۸۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۵۱۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۳۳۵درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۷هزار و ۳۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

شگویا صف خرید شد.

قدرت خریداران در شگویا موجب شد تا این سهم به صف خرید برسد. در گروه محصولات شیمیایی نوری نیز در یک قدمی سقف قیمتی روزانه قرار دارد.

در حال تکمیل...

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما