پیش بینی بورس 7 اردیبهشت

آخرین کور سوی امید بورس

کدخبر: 408319
اقتصاد نیوز : با توجه به بهبود وضعیت بازار و وعده مسئولان برای حمایت از بورس سهام‌داران می‌توانند به صعود قیمت‌ها در معاملات امروز امیدوار باشند.

به گزارش اقتصادنیوز ، برای پیش بینی بورس امروز – سه‌شنبه 7 اردیبهشت - به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز دوشنبه شاخص کل بورس 909 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 186 هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 876 واحد پائین آمد و در رقم 427 هزار و 265 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 7 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 604 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 43 نماد رشد قیمت و 237 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 9 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 51 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس پتروشیمی نوری (نوری)، فولاد امیرکبیر کاشان (فجر) و شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پلیمر آریا ساسول (آریا) و گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای خبهمن (خودروسازی بهمن)، شبریز (پالایش نفت تبریز) و شبندر (پالایش نفت بندرعباس) در روز دوشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت ذوب آهن اصفهان (ذوب)، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا) و برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز دوشنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌سه‌شنبه است. در پایان معاملات روز دوشنبه بازار با مازاد عرضه 4 هزار و 409 میلیارد تومانی بسته شد.

پیش بینی بورس

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات دوشنبه 344 نماد صف فروش و تنها 7 نماد صف خرید داشتند. ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گذشته 38 درصد افزایش یافت و در رقم 54 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 0.04 درصد افزایش یافت و 4 هزار و 463 میلیارد تومان شد.

بیشترین تقاضاها

در روز دوشنبه  شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف‌ خرید 34 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، شصدف (صنعتی دوده فام) و شگویا (پتروشیمی تندگویان) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته بیشترین صف فروش نیز به کویر (فولاد کویر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 200 میلیارد تومانی داشت. پس از کویر، سمگا (سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی) و بنو (بیمه تجارت نو) بیشترین صف فروش را داشتند.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

روز گذشته شاخص کل در 2 ساعت پایانی معاملات روندی صعودی پیدا کرد و هرچند که در نهایت نسبت به روز قبل نزول اندک 909 واحدی را ثبت کرد، اما موجب امیدواری سهام‌داران شد. خصوصا اینکه نرخ خروج پول حقیقی از بازار کاهش یافت و شاهد رشد سمت تقاضای بورس بودیم.

علاوه بر این در روزهای اخیر صحبت‌های مسئولین درباره حمایت از بازار سهام نقل محافل بورسی است. صبح دیروز جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور رئیس و معاونان سازمان بورس برگزار شد و قرار است که نتایج آن در جلسه امروز رئیس مجلس، وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی مطرح شود. گفته می‌شود تصمیمات جلسه امروز در نهایت به جلسه سران سه قوه منتقل شده و در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا درباره وضعیت بازار سهام تصمیم‌گیری خواهد شد. بنابراین با توجه به بهبود وضعیت بازار و وعده مسئولان برای حمایت از بورس سهام‌داران می‌توانند به صعود قیمت‌ها در معاملات امروز امیدوار باشند. با این حال بازار همچنان با صف‌های فروش طویل، مازاد عرضه و خروج سهام‌داران دست و پنجه نرم می‌کند.

پیش بینی بورس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما