بازار سهام در یک نما؛

روز نزول تمام شاخص‌ها در بورس/ تنها گروه سبز بازار +اینفو

کدخبر: 414296
اقتصاد نیوز : در روز نزولی شاخص‌های بازار سهام گروه سیمانی‌ها تنها گروه سبزپوش بورس بودند.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت 20 هزار و 420 واحدی به رقم یک میلیون و 107 هزار و 797  واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز 3 هزار و 953 واحد نزول کرد و در سطح 388 هزار و 201 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 172 واحد نزول کرد و به رقم 17 هزار و 503 واحد رسید.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار 

امروز «فارس»، «فملی» و «وپاسار» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس فملی صدرنشین است و خودرو و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فگستر، فتوسا و کزغال پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه سبز بازار

در روزی که اغلب گروه‌ها و نمادهای بازار قرمز پوش بودند، نمادهای گروه سیمان، آهک و گچ سبزپوش شدند. قیمت سهام نمادهای بزرگ این گروه مانند سفارس، سمازن، ساوه، سشرق، سپاها و سیدکو افزایش یافت. 

همچنین نمادهای سفارس، سشرق و سیدکو بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کردند. 

افت ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 5 هزار و 749 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌شنبه 28 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت 10 درصدی نسبت به روز گذشته به رقم 2 هزار و 314 میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گشته 11 درصد کاهش یافت و در رقم 153 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 14 درصد اکاهش یافت و 3 هزار و 426 میلیارد تومان شد.

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما