شاخص بورس کانال 1.1 میلیونی را پس گرفت/ صعود 8 هزار واحدی بورس تهران

کدخبر: 414703
اقتصادنیوز : شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 8 هزار و 500 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 104 هزار واحد قرار گرفت و به کانال 1.1 میلیونی بازگشت.

به گزارش اقتصادنیوز، در شروع معاملات بازار سرمایه  شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 8 هزار و 500 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 104 هزار واحد قرار گرفت و به کانال 1.1 میلیونی بازگشت. شاخص کل هم وزن نیز  با افت 1700 واحدی واحدی 381 هزار و 454 واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص

فارس،  فملی و شستا، بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های وپاسار، سفار و سنیر،  بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

وضعیت نمادها در ابتدای معاملات

محصولات شیمیایی متعادل داد و ستد می‌شوند. پترول, آریا, شگویا, نوری, فارس, شیران, زاگرس و شبصیر با گرایشی مثبت متعادل اند. شتوکا نماد مورد توجه گروه بود. شصدف با فشار فروش معامله می‌شود.

بانکی‌ها نیز متعادل اند. وبملت, وتجارت, وشهر, سامان, وکار و وخاور با گرایشی منفی متعادل اند. سمایه, وپاسار پر عرضه و وبصادر، وپارس و ونوین با گرایشی مثبت تعادل میان خریداران و فروشندگان را تجربه می‌کنند.

خگستر، در غیاب دو لیدر گروه خودرو، پرچم دار خودرویی‌ها شد و خریدارانش در سقف قیمتی روزانه تشکیل صف دادند. خزامیا در محدوده صفر تابلو در قیمت ۶۴۰ تومان در حال معامله است و خبهمن و ورنا نیز از دیگر نماد‌های پرتقاضای گروه اند.

خودرویی ها نیز همسو با دیگر گروه ها و در نبود نمادهای خودرو و خساپا با افت قیمت همراه اند.در این میان خگستر خفنر و خبهمن از جمله نمادهای پر تقاضای گروه اند. گروه پالایشی یکپارچه سبزپوش است.

آخرین قیمت ۶۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۹۵نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های برکت، وبملت، شپنا، وتجارت، شتران، فملی و خزامیا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های فگستر، فتوسا، کرمان، ذوب، وسپهر، بگیلان و بپیوند در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۵۷۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۳۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

صف‌های خرید حدود ۴۲۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۷۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۲۷۵میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، تپکو و سمگا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده بیش از ۲۹۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید فتوسا، وسپهر و سیتا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۳۶۰میلیارد تومان (۸۵درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۳۰۵میلیارد تومان (۲۳درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در هشت نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۷۰نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف تولید و توسعه سرب روی (فتوسا) به ۲۳.۸درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «انبوه سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۶۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۷۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات «بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی» با تقاضای ۱۷۰میلیارد تومانی همراه شد.

حدود ۲۲درصد از ۶هزار و ۱۲۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۵۶۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۰۹۶درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۶۸۵میلیارد تومان خواهد رسید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما