رشد 5500 واحدی شاخص بورس/ جدال عرضه و تقاضا در بورس تهران

کدخبر: 417399
اقتصاد نیوز : شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 5500 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 154 هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در شروع معاملات بازار سرمایه  شاخص کل  بورس  سبزپوش شد و با صعود 5500 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 154 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز با رشد 1110واحدی 383 هزار و 148 واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص

نماد‌های فولاد، خودرو و شپنا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های انرژی۳، فجر و آپ بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

وضعیت نمادها در ابتدای معاملات

برکت با قدرت به صف خرید ۲۴ میلیونی در قیمت ۳۰۱۷ تومان نشسته است.

فلزات اساسی با گرایشی مثبت داد و ستد می‌شوند. فولاد, فملی, ذوب, فخوز, فاسمین, فمراد,کاوه,فنورد,فنوال وارفع مثبت و متعادل گروه اند. فگستر و فسپا با افزایش تقاضا معامله می‌شوند.

خگستر به صف خرید نشست؛ حالا احتمالا شاهد افزایش تقاضا برای گروه قطعه و خودرو باشیم.

در جریان معاملات مثبت گروه خودرویی‌ها نماد خودرو در قیمت ۱۷۹ تومان رشد بالغ بر ۳ درصد را تجربه می‌کند. خساپا در محدوده ۱۶۳ تومان با جهش بیش از ۴ درصدی قیمت داد و ستد می‌شود. خگستر در راس توجه سهامداران در قیمت ۱۹۸ تومان تشکیل صف خرید داده است. خدیزل، خزامیا، ورنا و خکرمان نیز پرتقاضا دنبال می‌شوند.

پالایشی‌ها نیز سبز پوش به میدان آمدند. شپنا با پیشروی بیش از ۲ درصدی قیمت در محدوده ۱۱۴۰ تومان دنبال می‌شود. شتران در محدوده ۸۳۰ تومان نبض مثبت می‌زند. شبریز در قیمت ۲۵۰۸ تومان در مدار مثبت در حرکت است.

بانکی‌ها نیز امروز مثبت دنبال می‌شوند. وبملت حوالی صفر تابلو در قیمت ۳۷۴ تومان در مدار مثبت قرار دارد. وتجارت در محدوده ۲۰۸ تومان با پیشروی بالغ بر ۲ درصد در حال معامله است. وبصادر در قیمت ۱۹۳ تومان رشد حدود ۲ درصد را تجربه می‌کند. وپست در یک قدمی صف خرید دنبال می‌شود. وپاسار و وپارس نیز در مدار مثبت نوسان می‌کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما