گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام؛

خروج سهام داران در روز نزولی بورس تهران

کدخبر: ۴۲۹۰۹۰
اقتصادنیوز: امروز شاخص‌های بورس سقوط کردند و قیمت سهام 80 درصد نمادهای بازار کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 8 هزار و 401 واحد نزول کرد و به سطح یک میلیون و 314 هزار واحد رسید.

بورس

افت تمام شاخص‌های بازار

امروز از ابتدای معاملات روند شاخص کل بورس صعودی شد و در نیم ساعت ابتدایی 6 هزار واحد رشد کرد. اما پس از آن روند نزولی پیدا کرد و در پایان معاملات شاخص کل نسبت به روز دوشنبه 8 هزار و 401 واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و 314 هزار و 927 واحد رسید.

اما روند تغییرات شاخص هم‌وزن از ابتدا نزولی بود و در پایان معاملات با افت 6 هزار و 142 واحدی نسبت به روز گذشته در رقم 397 هزار و 760 واحد ایستاد.

 همچنین شاخص کل فرابورس 48 واحد پائین آمد و به رقم 19 هزار و 219 واحد رسید.

بورس

افزایش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز دوشنبه 0.18 درصد رشد کرد و در رقم 550 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 18 درصد افزایش یافت و 562 میلیارد تومان شد.

شرکت سپید ماکیان (با نماد معاملاتی سپید) با صف‌ خرید 291 میلیارد تومانی برای دومین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سپید، نمادهای شاراک (پتروشیمی شازند اراک) و بپاس (بیمه پاسارگاد) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به غدام (خوراک دام پارس) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 60 میلیارد تومانی داشت. پس از غدام، سنیر (سیمان سفید نیریز) و فجر (فولاد امیرکبیر کاشان) بیشترین صف فروش را داشتند.

دو سمت سبز و قرمز بازار

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 87 نماد رشد قیمت داشتند که 65 نماد بورسی و 22 نماد فرابورسی بودند. همچنین 366 نماد کاهش قیمت داشتند که 256 نماد بورسی و 110 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 19 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 80 درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج پول حقیقی

روز سه‌شنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 158 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

 در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام تاپیکو (شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 23 میلیارد تومان بود. پس از تاپیکو، فولاد (شرکت فولاد مبارکه) و ذوب (شرکت ذوب آهن اصفهان) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

 لیدرهای بازار

امروز نمادهای «فولاد»، «شستا» و «شپنا» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند و سه نماد «کگل»، «کچاد» و «وامید» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و شستا و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز لطیف، فگستر و ذوب پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 14 هزار و 2 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌دوشنبه 31 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد 8 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 5 هزار و 588 میلیارد تومان رسید.

 ومعادن و خساپا صدرنشین جدول معاملات

در معاملات امروز ومعادن (شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 185 میلیارد تومان بود.

پس از ومعادن، ذوب بیشترین ارزش معاملات را داشت و شستا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن کگل و برکت در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز نماد خساپا با تعداد 503 میلیون و 251 هزار و 215 سهم در صدر قرار گرفته است. ذوب در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به نماد کرمان تعلق داشت. دو نماد خپارس و وسخوز نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی