نقشه بازار سهام در روز سه‌شنبه؛

دو چهره متفاوت بورس /رشد شاخص کل

کدخبر: 430768
روز سه‌شنبه 12 مرداد 1400 شاخص کل صعود کرد اما شاخص هم وزن سرخپوش شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با افزایش 17 هزار و 716 واحدی نسبت به روز دوشنبه به رقم یک میلیون و 375 هزار و 611 واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز با افت 230 واحدی در سطح 400 هزار و 689 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 43 واحد بالا آمد و در سطح 19 هزار و 913 واحد قرار گرفت.

خروج پول حقیقی

روز سه‌شنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 116 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

 در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام وتجارت (بانک تجارت) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 35 میلیارد تومان بود. پس از وتجارت، پارسان (شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان) و حتاید (شرکت تاید واتر خاورمیانه) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

بورس

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص 

روز سه‌شنبه نمادهای «فارس»، «میدکو» و «شستا» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. ومعادن، وامید، پارس، کچاد، فملی، اخابر، کگل، وصندوق، تاپیکو وشپنا دیگر نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. 

همچنین سه نماد «خودرو»، «وپارس» و «حساپا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و پترول و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، لطیف و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افزایش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 7 هزار و 394 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌دوشنبه 1.3 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد 15 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 6 هزار و 275 میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 4.7 درصد افت کرد و در رقم 590 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 21 درصد کاهش یافت و 446 میلیارد تومان شد.

شرکت سپید ماکیان (با نماد معاملاتی سپید) با صف‌ خرید 203 میلیارد تومانی برای هفتمین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سپید، نمادهای وهامون (شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا) و آپ (اسان پرداخت پرشین) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به غدام (خوراک دام پارس) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 130 میلیارد تومانی داشت. پس از غدام، سنیر (سیمان سفید نی‌ریز) و کمرجان (بازرگانی و تولیدی مرجان کار) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس

 

 

تیتر یک
  • وال‌استریت ژورنال مطرح کرد

    اقتصادنیوز: مقامات غربی در گفت‌وگو با وال‌استریت ژورنال مدعی شده‌اند که از نظر آن‌ها، هم روسیه و هم چین با توجه به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما