نقشه بازار سهام در روز یکشنبه؛

افزایش 134 درصدی ارزش صف‌های خریدِ بورس

کدخبر: 431909
در پایان معاملات امروز یکشنیه 17 مرداد ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 134 درصد رشد کرد و در رقم 857 میلیارد تومان ایستاد.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با افزایش 10 هزار و 102 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 417 هزار و 863 واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز با رشد 3 هزار و 536 واحدی در سطح 407 هزار و 792 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 67 واحد بالا آمد و در سطح 20 هزار و 308 واحد قرار گرفت.

خروج پول حقیقی

روز یکشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 95 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

 در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام فولاد (شرکت فولاد مبارکه) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 43 میلیارد تومان بود. پس از فولاد، برکت (شرکت داروسازی برکت) و وتجارت (بانک تجارت) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

بورس

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص 

روز سه‌شنبه نمادهای «فولاد»، «فارس» و «رمپنا» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. کگل، شپنا، نوری، شبریز و پارسان دیگر نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. 

همچنین سه نماد «ومعادن»، «کچاد» و «وپارس» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و شستا و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، وهامون و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افزایش ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 10 هزار و 452 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌شنبه 22 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت 15 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 6 هزار و 296 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 134 درصد رشد کرد و در رقم 857 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 18 درصد کاهش یافت و 366 میلیارد تومان شد. بدین ترتیب ارزش مازاد تقاضای بازار در پایان معاملات به 491 میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در 113 روز کاری گذشته از 25 بهمن 1399 به این سو است. 

شرکت سپید ماکیان (با نماد معاملاتی سپید) با صف‌ خرید 411 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سپید، نمادهای وهامون (شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا) و کالا (بورس کالا) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به ثالوند (سرمایه‌گذاری مسکن الوند) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 51 میلیارد تومانی داشت. پس از ثالوند، غدام (خوراک دام پارس)  و کمرجان (بازرگانی و تولیدی مرجان کار) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما