بازار سهام در یک نگاه؛

رکورد جدید ارزش معاملات سهام در بورس +اینفو

کدخبر: 435734
اقتصاد نیوز : در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات خرد سهام به بیشترین رقم در 6 ماه گذشته افزایش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با افزایش 6 هزار و 672 واحدی نسبت به روز سه‌شنبه به رقم یک میلیون و 550 هزار واحد صعود کرد. 

شاخص هم وزن نیز با رشد 5 هزار و 78 واحدی در سطح 456 هزار و 298 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 97 واحد بالا آمد و در سطح 22 هزار و 317 واحد قرار گرفت.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص

روز چهارشنبه نمادهای «پارسان»، «وامید» و «تاپیکو» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. 

همچنین سه نماد «فارس»، «شستا» و «فولاد» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و شستا و سنیر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورسنیز وهامون، دی و مدیریت پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افزایش ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 15 هزار و 438 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه 10  درصد افزایش یافته است. 

ارزش معاملات خرد نیز با رشد 12 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 11 هزار و 934 میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در 6 ماه گذشته است. 

مازاد تقاضا در بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 11 درصد افت کرد و در رقم هزار و 182 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 47 درصد کاهش یافت و 102 میلیارد تومان شد. بدین ترتیب ارزش مازاد تقاضای بازار در پایان معاملات به هزار و 80 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز سه‌شنبه افت 5 درصدی را نشان می‌دهد. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما