فارس، شستا و فولاد پرچم‌داران بورس شدند؛

صعود قیمت‌ها در بورس /معاملات رونق گرفت

کدخبر: 456346
اقتصادنیوز: در معاملات امروز، دوشنبه یکم آذر، شاخص‌های بازار سهام صعود کردند و ارزش معاملات افزایش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز، در اولین روز معاملاتی آذر، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز یکشنبه 20 هزار و 192 واحد صعود کرد و با صعود به کانال 1.4 میلیونی به رقم یک میلیون و 407 هزار واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز امروز با افزایش 3 هزار و 612 واحدی در سطح 386 هزار و 938 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 169 واحد بالا آمد و در سطح 20 هزار و 187 واحد قرار گرفت.

نمادهای تأثیرگذار بر شاخص

امروز نمادهای «فارس»، «شستا» و «فولاد» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. همچنین سه نماد «شیراز»، «بورس» و «خنصیر» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «زاگرس» و «شگویا» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «غصینو»، «مارون» و «وهور» بیشترین تاثیر کاهنده را بر شاخص داشتند. 

پرتراکنش‌ترین نمادها

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خبهمن صدرنشین است و فولاد و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای توسن، فجهان و مدیریت پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ریشه آمریکایی رشد دلار/در اکوایران ببینید:

رشد ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام با افزایش 1213 درصدی به رقم 71 هزار و 660 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 65 هزار و 774 میلیارد تومان بود که 92 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز اندکی رشد کرد و با افزایش 3.7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 587 میلیارد تومان رسید که 6 درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود. 

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما