تابلوی قرمز بورس در اولین روز کاری هفته

روز پُرمعامله سهم‌های خودرویی‌ در بورس

کدخبر: 460929
اقتصادنیوز: در اولین روز کاری هفته اعداد تابلوی بورس تهران قرمز رنگ شدند.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه، 20 آذر 1400، شاخص کل بورس پایتخت با نزول 4 هزار و 941 واحدی نسبت به دیروز به رقم یک میلیون و 344 هزار واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز افت کرد و با کاهش 2 هزار و 94 واحدی در سطح 361 هزار و 495 واحدی ایستاد. 

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 55 واحد پائین آمد و در سطح 19 هزار و 121 واحد قرار گرفت. 

نمادهای تأثیرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای «کگل»، «شفن» و «فولاد» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و «کچاد»، «فارس» و «کالا» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «فرابورس» و «صبا» بیشترین تاثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «زاگرس»، «سمگا» و «حآفرین» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خودرو صدرنشین است و خساپا و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای فرابورس، سمگا و فجهان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افت ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام با افت 49 درصدی به رقم 5 هزار و 17 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 894 میلیارد تومان بود که 18 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد سهام افت کرد و با کاهش 7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 75 میلیارد تومان رسید که 61 درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود. 

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما