فولاد، شبندر و فملی پیشران بازار سهام؛

رشد شاخص بورس/تقاضای حقیقی برای پالایشی‌ها

کدخبر: 488460
اقتصادنیوز: در آخرین روز کاری هفته تمامی نمادهای پالایشی رشد قیمت داشتند و گروه «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای» یکپارچه سبزپوش شد. در معاملات نمادهای پالایشی حقیقی‌ها سهم بیشتری از تقاضا داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز چهارشنبه، بیست و چهارم فروردین 1401، شاخص کل بورس تهران با صعود 8 هزار و 100 واحدی نسبت به روز یکشنبه به رقم یک میلیون و 454 هزار و 126 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد 2 هزار و 676 واحدی در سطح 382 هزار و 962 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 109 واحد بالا آمد و در سطح 20 هزار و 38 واحد قرار گرفت. 

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 300 نماد رشد قیمت داشتند و 169 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 64 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 35  درصد بازار افت قیمت داشتند. 

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

نمادهای «فولاد»، «شبندر» و «فملی» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای «فخوز»، «خودرو» و «خساپا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «وسپهر» و «مارون» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «زاگرس»، «کگهر» و «هرمز» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و شستا و خودرو در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای آریا، وسپهر و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه سبز بازار 

در آخرین روز کاری هفته تمامی نمادهای پالایشی رشد قیمت داشتند و گروه «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای» یکپارچه سبزپوش شد. در معاملات نمادهای پالایشی حقیقی‌ها سهم بیشتری از تقاضا داشتند.

افت ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 11 هزار و 706 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 4 هزار و 733 میلیارد تومان بود که 40 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 10 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 5 هزار و 33 میلیارد تومان رسید.

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی