افت ارزش معاملات خُرد سهام؛

ریزش؛ کلیدواژه پرتکرار در بورس امروز /نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

کدخبر: 498096
اقتصادنیوز: در روزی که همچنان ریزش متروپل در سرخط خبرهاست، شاخص‌های بورس نیز ریزش کردند تا «ریزش» کلیدواژه اصلی اخبار بورسی هم باشد.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه هفتم خرداد، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش 11 هزار و 111 واحدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم یک میلیون و 553 هزار و 376 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با افت 4 هزار و 252 واحدی در سطح 432 هزار و 541 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 90 واحد پائین آمد و در سطح 21 هزار و 397 واحد قرار گرفت. 

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

امروز نمادهای «فولاد»، «خودرو» و «رمپنا» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «شپنا»، «پارس» و «شپدیس» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «وسپهر»، «هرمز» و «آریا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فغدیر»، «ددانا» و «دماوند» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس آسیاتک صدرنشین است و سآبیک و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز ددانا، کرمان و بجهرم پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 8 هزار و 871 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 599 میلیارد تومان بود که 7 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 3.5 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 5 هزار و 730 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل افزایش یافت و 224 میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 40 درصد افت کرد و در رقم 416 میلیارد تومان ایستاد. 

امروز نماد سآبیک (شرکت سیمان آبیک) با صف‌ خرید 141 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سآبیک، نمادهای فغدیر (شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان) و ددانا (شرکت داروسازی دانا) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) تعلق داشت که ارزش آن 43 میلیارد تومان بود. پس از خگستر، نمادهای خساپا، قثابت، خودرو و وساپا بیشترین صف فروش را داشتند. 

بورس

 

تیتر یک
از دست ندهید