رونمایی از گروه‌های قرمز بازار سهام امروز؛

رکود معاملات همزمان با سقوط سنگین شاخص بورس

کدخبر: 498324
اقتصادنیوز: امروز قیمت سهام اغلب نمادهای بازار افت کرد. گروه‌های بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، مخابرات، استخراج کانه‌های فلزی و شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی قرمزترین گروه‌ها در معاملات امروز بودند.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز یکشنبه هشتم خرداد، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش 19 هزار و 374 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 534 هزار و 28 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با افت 7 هزار و 697 واحدی در سطح 424 هزار و 845 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 132 واحد پائین آمد و در سطح 21 هزار و 265 واحد قرار گرفت. 

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

امروز نمادهای «فولاد»، «کچاد» و «وامید» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و این سه نماد در مجموع 4 هزار و 99 واحد شاخص را پائین کشیدند. در مقابل نمادهای «بوعلی»، «نوری» و «سآبیک» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «هرمز»، «مارون» و «غصینو» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فغدیر»، «ددانا» و «وسپهر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سآبیک صدرنشین است و آسیاتک و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز ددانا، کرمان و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه‌های قرمز 

امروز قیمت سهام اغلب نمادهای بازار افت کرد. در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 195 نماد رشد قیمت داشتند و 434 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 31 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 69 درصد بازار افت قیمت داشتند. 

گروه‌های بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، مخابرات، استخراج کانه‌های فلزی و شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی قرمزترین گروه‌ها در معاملات امروز بودند. 

ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 8 هزار و 154 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 731 میلیارد تومان بود که 21 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 8 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 5 هزار و 279 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل 37 درصد کاهش یافت و 142 میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 15 درصد رشد کرد و در رقم 476 میلیارد تومان ایستاد. 

امروز نماد فغدیر (شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان) با صف‌ خرید 144 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از فغدیر، نمادهای ددانا (شرکت داروسازی دانا) و سآبیک (شرکت سیمان آبیک) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد قثابت (شرکت قند ثابت خراسان) تعلق داشت که ارزش آن 15 میلیارد تومان بود. پس از قثابت، نمادهای آسیاتک، سنیر، کدما و غدام بیشترین صف فروش را داشتند. 

بورس

تیتر یک
از دست ندهید