تحولات بازارسهام در سومین هفته خرداد 1401؛

رشد 89 درصدی خروج سرمایه از بورس

کدخبر: 500469
اقتصادنیوز: در مجموع کل هفته هزار و 828 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 609 میلیارد تومان بود.

به گزارش اقتصادنیوز، در مجموع معاملات سومین هفته کاری خرداد ماه پول حقیقی از بورس خارج شد و در پایان هفته چهارمین روز پیاپی خروج پول ثبت شد. 

خروج پول حقیقی از بازار سهام

بورس در شرایطی به استقبال معاملات روز دوشنبه رفت که در آخرین روز کاری هفته پیش شاهد خروج پول حقیقی از بازار سهام بودیم. روز دوشنبه، روند خروج پول حقیقی ادامه داشت و هزار و 132 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بورس خارج شد. روز سه‌شنبه 447 میلیارد تومان خارج شد و روز چهارشنبه روند خروج پول تداوم داشت و ارزش سرمایه حقیقی خروجی 249 میلیارد تومان بود.

در مجموع کل هفته هزار و 828 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 609 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیش رشد 89 درصد داشته است.  

رکوردداران خروج پول حقیقی

روز دوشنبه بیشترین خروج پول به سهام فغدیر اختصاص داشت و پس از آن شستا، فملی و شپنا در رتبه‌های بعدی بودند. بیشترین خروج پول حقیقی در روز سه‌شنبه به فملی، حکشتی، وبملت و شستا اختصاص داشت.

 در آخرین روز کاری هفته نیز وبملت، فملی، سامان، شپنا، بپاس و شستا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

خروج پول از بزرگان

در هفته اخیر نیز همانند هفته‌های پیش گروه‌های بزرگ بازار با خروج پول حقیقی مواجه بودند. روز دوشنبه بیشترین خروج پول به «فلزات اساسی»، «فراورده‌های نفتی و کک» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» اختصاص داشت.

روز سه‌شنبه نیز «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند و در آخرین روز کاری هفته «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «فراورده‌های نفتی و کک» در صدر صنایعی قرار گرفتند که بیشترین تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی را داشتند.

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی