ارزش معاملات سهام به کف رسید

عقبگرد شاخص بورس پس از 2 ماه /سآبیک صدرنشین شد

کدخبر: 507103
اقتصادنیوز: امروز ارزش معاملات سهام به کف رسید. شاخص کل نیز کانال 1.5 میلیونی را از دست داد و پس از دو ماه بار دیگر به کانال پائین‌تر سقوط کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه هجدهم تیر ماه، شاخص کل بورس پایتخت با کاهش 4 هزار و 94 واحدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم یک میلیون و 498 هزار و 509 واحد رسید. بدین ترتیب شاخص پس از 2 ماه به کانال 1.4 میلیونی بازگشت.

شاخص هم وزن بورس نیز با افت 2 هزار و 688 واحدی در سطح 415 هزار و 830 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 91 واحد پائین آمد و در سطح 20 هزار و 44 واحد قرار گرفت.  

بزرگان سبز و قرمز بورس و فرابورس

امروز نمادهای «فارس»، «فملی» و «میدکو» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و نمادهای «فولاد»، «مبین» و «شبریز» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «غصینو» و «فغدیر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «شاوان»، «دماوند» و «مارون» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سآبیک صدرنشین است و شستا و فمراد در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، ددانا و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 16 هزار و 735 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 12 هزار و 252 میلیارد تومان بود که 73 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 15 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 848 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در سال جاری است. 

عرضه و تقاضای پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل افزایش یافت و 120  میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 76 درصد افت کرد و در رقم 26 میلیارد تومان ایستاد. 

امروز نماد لسرما (شرکت سرما آفرین) با صف‌ خرید 13 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از لسرما، نمادهای تکنو (شرکت تکنو تار) و خچرخش (شرکت چرخشگر) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد وساپا (شرکت سرمایه گذاری سایپا) تعلق داشت که ارزش آن 15 میلیارد تومان بود. پس از وساپا، نمادهای غنوش، فتوسا، غدشت و دانا بیشترین صف فروش داشتند. 

 

بورس

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی