افت ارزش معاملات بازار سهام؛

پنجمین روز قرمز بورس / شبندر صدرنشین شد

کدخبر: ۵۳۰۰۰۱
اقتصادنیوز: امروز بورس تهران برای پنجمین روز متوالی قرمزپوش شد.
پنجمین روز قرمز بورس / شبندر صدرنشین شد

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز سه‌شنبه سوم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 10 هزار و 678 واحد ریزش کرد و به رقم یک میلیون و 267 هزار و 59 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس با افت 3 هزار و 571 واحدی در سطح 369 هزار و 666 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 163 واحد پائین آمد و در سطح 17 هزار و 488 واحد قرار گرفت.  

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای «وامید»، «رمپنا» و «کگل» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «شبندر»، «امین» و «غزر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «مارون»، «فغدیر» و «صبا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «غگلپا»، «چخزر» و «شبصیر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شبندر صدرنشین است و فولاد و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، ددانا و گدنا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 11 هزار و 289 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 7 هزار و 373 میلیارد تومان بود که 65 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 5 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 301 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های بازار سهام

در معاملات سه‌شنبه 36 نماد صف خرید داشتند و 87 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 17 درصدی به 107 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 10 درصد کاهش یافت و 173 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار 54 میلیون تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم 67 میلیارد تومان ایستاد. 

در پایان معاملات نماد وآذر (شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان) با صف‌ خرید 25 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از وآذر، نمادهای خموتور (شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران) و گدنا (شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد رمپنا تعلق داشت که ارزش آن 22 میلیارد تومان بود. پس از رمپنا، نمادهای غدشت، بالبر، ثفارس و حفارس صف فروش داشتند.

بورس

تیتر یک
کارگزاری مفید