صف های خرید و فروش بازار سهام نیمه آبان؛

صعود بورس 7 روزه شد /مازاد تقاضا در بازار سهام

کدخبر: ۵۳۲۸۱۵
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران برای هفتمین روز متوالی رشد کرد و معاملات یکشنبه با مازاد تقاضا بسته شد.
صعود بورس 7 روزه شد /مازاد تقاضا در بازار سهام

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز یکشنبه پانزدهم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 16 هزار و 351 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 344 هزار و 676 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد 5 هزار و 78 واحدی در سطح 379 هزار و 862 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 127 واحد بالا آمد و در سطح 17 هزار و 835 واحد قرار گرفت. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها 

امروز نمادهای «فملی»، «کگل» و «پارسان» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «غکورش»، «غدشت» و «تنوین» معدود قرمزهای بازار بودند که بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.  

در فرابورس نیز نمادهای «شگویا»، «زاگرس» و «آریا» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «مارون»، «بساما» و «تبرک» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و فملی و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فرابورس و گدنا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 8 هزار و 556 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 358 میلیارد تومان بود که 28 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.  

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 11 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 862 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های بازار سهام

در معاملات یکشنبه 101 نماد صف خرید داشتند و 35 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 13 درصدی به 277 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 2.5 درصد کاهش یافت و 76 میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم 224 میلیارد تومان ایستاد. 

در پایان معاملات نماد خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) با صف‌ خرید 32 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از خگستر، نمادهای خودرو (شرکت ایران خودرو) و کرمان (شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بورس

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید