گزارش «اقتصادنیوز» از صف های بازار سهام؛

عقب نشینی شاخص بورس در دوشنبه سوری اوراق

کدخبر: ۵۳۴۶۴۳
اقتصادنیوز: در روزی که بیش از 90 درصد از معاملات بازار سرمایه به اوراق بدهی اختصاص داشت، شاخص‌های بورس تهران ریزش کردند.
عقب نشینی شاخص بورس در دوشنبه سوری اوراق

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز دوشنبه بیست و سوم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 10 هزار و 968 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 408 هزار و 171 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با ریزش 3 هزار و 10 واحدی در سطح 398 هزار و 815 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 105 واحد پائین آمد و در سطح 18 هزار و 419 واحد قرار گرفت. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها 

امروز نمادهای «شبندر»، «فملی» و «کچاد» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «شفن»، «بفجر» و «وامید» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.  

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «فغدیر» و «شگویا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «زاگرس»، «بساما» و «کاسپین» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و شپنا و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فرابورس و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات سهام و اوراق

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 77 هزار و 16 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 70 هزار و 945 میلیارد تومان بود که 92 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.  

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 3 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 745 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های بازار سهام

در معاملات دوشنبه 69 نماد صف خرید داشتند و 35 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با کاهش 28 درصدی به 165 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 10 درصد افزایش یافت و 244 میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم 43 میلیارد تومان ایستاد. 

در پایان معاملات نماد زاگرس (شرکت پتروشیمی زاگرس) با صف‌ خرید 14 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از زاگرس، نمادهای حتوکا (شرکت حمل و نقل توکا) و شاروم (شرکت پتروشیمی ارومیه) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بورس

تیتر یک
  • گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۲ روی میز شورای شهر

    اقتصادنیوز: گزارش حسابرسی از منطقه ۲ شهرداری تهران نشان می دهد که ملک متعلق به شرکت بابک زنجانی طی سال‌های ۹۰ و ۹۱…

کارگزاری مفید