دو سوم نمادهای بازار سهام قرمزپوش شدند

دومین ریزش بزرگ بورس در آبان 1401 +اینفو

کدخبر: ۵۳۵۷۶۱
اقتصادنیوز: امروز دومین ریزش بزرگ شاخص کل در آبان ماه ثبت شد و دو سوم نمادهای بازار قرمزپوش شدند .
دومین ریزش بزرگ بورس در آبان 1401 +اینفو

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز شنبه بیست و هشتم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 20 هزار و 420 واحد ریزش کرد و به رقم یک میلیون و 393 هزار و 152 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با ریزش 3 هزار و 509 واحدی در سطح 397 هزار و 957 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 133 واحد پائین آمد و در سطح 18 هزار و 345 واحد قرار گرفت. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها 

امروز نمادهای «فولاد»، «فملی» و «شبندر» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «وامید»، «پرداخت» و «شفا» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.  

در فرابورس نیز نمادهای «شاوان»، «شراز» و «زاگرس» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «ددانا»، «کوثر» و «کاسپین» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و شپنا و شتران در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، ددانا و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات بازار سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 10 هزار و 68 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 3 هزار و 579 میلیارد تومان بود که 36 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.  

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 16 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 587 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های بازار سهام

در معاملات شنبه 48 نماد صف خرید داشتند و 60 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با کاهش 56 درصدی به 100 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 60 درصد افزایش یافت و 329 میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم 47 میلیارد تومان ایستاد. 

در پایان معاملات نماد فجام (شرکت جام دارو) با صف‌ خرید 15 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از فجام، نمادهای پرداخت (شرکت به پرداخت ملت) و حتوکا (شرکت حمل و نقل توکا) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بورس

 

تیتر یک
کارگزاری مفید