افت ارزش معاملات بازار سهام؛

شاخص کل بورس درجا زد، هم وزن صعود کرد+اینفو

کدخبر: ۵۳۶۴۶۵
اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی آذر ماه شاخص کل بورس تهران در جا زد اما شاخص هم وزن رشد کرد.
شاخص کل بورس درجا زد، هم وزن صعود کرد+اینفو

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز سه‌شنبه یکم آذر ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 939 واحد تنزل کرد و به رقم یک میلیون و 407 هزار و 658 واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد هزار و 15 واحدی در سطح 405 هزار و 485 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 32 واحد بالا آمد و در سطح 18 هزار و 542 واحد قرار گرفت.  

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها 

امروز قیمت سهام اغلب نمادهای گروه «خودرو و ساخت قطعات» رشد کرد و این گروه سبزترین گروه بازار بود.

نمادهای «خساپا»، «خبهمن» و «فایرا» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «فولاد»، «شپنا» و «شتران» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «شراز»، «غصینو» و «خدیزل» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «زاگرس»، «صبا» و «دی» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خودرو صدرنشین است و خگستر و خساپا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، گدنا و مادیرا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند. 

ارزش معاملات بازار سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 18 هزار و 889 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 11 هزار و 100 میلیارد تومان بود که 59 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.  

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 14 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 135 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های بازار سهام

در معاملات سه‌شنبه 64 نماد صف خرید داشتند و 32 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افزایش 16 درصدی به 206 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 22 درصد افزایش یافت و 259 میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم 118 میلیارد تومان ایستاد و بازار با مازاد تقاضا بسته شد. 

در پایان معاملات نماد خساپا (شرکت سایپا) با صف‌ خرید 45 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از خساپا، نمادهای ثمسکن (شرکت سرمایه گذاری مسکن) و فمراد (شرکت آلومراد) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بورس

 

تیتر یک
کارگزاری مفید