اعتماد مجدد سرمایه گذاران به بازار سهام

حمایت به موقع از بورس /پیش بینی بازار سهام

کدخبر: ۵۴۵۹۶۷
قبل از آنکه دیر شود، صندوق تثبیت بازار سرمایه دست به کار شد و با اردرهای حمایتی، اجازه افت بیشتر را به بورس نداد.
حمایت به موقع از بورس /پیش بینی بازار سهام

به گزارش اقتصادنیوز ،بورس تهران دیروز با اردرهای حمایتی از سوی صندوق تثبیت بازار سرمایه، آغازی مثبت داشت و به مرور، اعتماد سرمایه گذاران هم افزایش یافت و مجددا پول جدید به بازار سهام تزریق کردند.

با وجود آنکه روز یکشنبه بورس منفی بود و انتظار می رفت بازار دیروز هم کمی افت داشته باشد، اما در پیش گشایش بازار اردرهای حمایتی خوبی از سوی صندوق تثبیت بازار سرمایه در سیستم معاملاتی مشاهده شد که همین موضوع ورق را برگرداند.

حالا سرمایه گذاران با اطمینان خاطر بیشتری می توانند خریدهای خود را انجام دهند و به انتظار کسب یک بازدهی مطلوب از بورس بنشینند. البته بازار قطعا در این منطقه با عرضه های جدیدی همراه خواهد شد که دلیل آن، قرار گرفتن در یک منطقه مقاومتی مستحکم است.

سد محکمی که سر راه است

بورس از زمانی که سقوط سال 99 آغاز شد، به راحتی محدوده 1.6 الی 1.7 میلیون واحد را به پایین شکست اما پس از آن هر بار که تلاش کرد تا به بالای این سطح برگردد، ناموفق بود.

تلاش ناموفق چند باره بازار برای شکستن این محدوده مقاومتی نشان داد که شاید مستحکم ترین مقاومت برای صعودی شدن بازار، همین ناحیه است. حالا با توجه به تغییر متغیرهای بنیادی و افزایش سود شرکت ها در اثر افزایش نرخ دلار، می توان این انتظار را داشت که بازار در تلاش جدید خود بتواند از این محدوده هم گذر کند. اما عبور از این محدوده مقاومتی کار آسانی نیست و به سختی رخ خواهد داد.

شاخص کل بورس در حال حاضر تنها 7 هزار واحد فاصله با رسیدن به کانال 1.6 میلیون واحد دارد و برای عبور موفق از این محدوده مقاومتی نیاز است که ارزش معاملات خرد هم رشد کند.

بورس تهران

در انتظار بازگشایی مثبت

دیروز ارزش معاملات خرد بازار به 6700 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز یکشنبه 700 میلیارد تومان کاهش داشت. نباید فراموش کرد که ارزش معاملات خرد از 10 هزار میلیارد تومان در روز چهارشنبه هفته گذشته، به این محدوده رسیده است و چنانچه بورس بخواهد مقاومت کلیدی خود را بشکند، نیاز به رشد ارزش معاملات تا سطوحی بیش از 10 هزار میلیارد تومان است.

فعلا برای بازار امروز می توان رشد شاخص ها را پیش بینی کرد چراکه بسیاری از صف های خرید بدون عرضه باقی مانده اند و از طرفی تزریق 550 میلیارد تومان پول جدید به بازار در روز گذشته، نشان دهنده اعتماد مجدد سرمایه گذاران به بازار سهام است.

رشد شاخص ها در ابتدای معاملات امروز به شرطی می تواند ماندگار باشد که ارزش معاملات هم بالا برود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی