بهترین روزهای بورس را از دست ندهید!

یکه تازی خریداران بورس /پیش بینی بازار سهام امروز

کدخبر: ۵۵۷۵۸۲
اقتصادنیوز: دیروز رکورد خروج پول از صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت شکسته شد. این به معنای فرار سرمایه گذاران از دریافت سود بانکی و هجوم به سایر بازارها از جمله بازار سهام است.
 یکه تازی خریداران بورس /پیش بینی بازار سهام امروز

به گزارش اقتصادنیوز ، روز گذشته یکی از بهترین روزهای تاریخ بورس تهران بود. با توجه به اینکه دامنه نوسان نمادها در بازار اول بورس به مثبت و منفی 7 درصد رسیده، تغییرات شاخص کل هم شدت بیشتری پیدا کرده و دیروز بزرگ ترین رشد تاریخ بورس تهران از نظر عددی و درصدی به ثبت رسید.

نکته قابل توجه اینکه در هفته گذشته هم در دو روز رشدهای 60 هزار واحدی اتفاق افتاد و با این حساب می توان مشاهده کرد که بورس تهران با شتابی فزاینده در حال بالا رفتن است.

بازار سهام امروز هم مثبت است؟

روند معاملات روز گذشته بورس نشان می دهد امروز هم بازار مثبت است. به خصوص که اکثر صف های خرید تا پایان بازار باقی ماندند و عرضه نشدند.

دیروز در دقایق پایانی بازار بیش از 2 هزار میلیارد تومان سفارش خرید در صف های خرید بورس و فرابورس باقی مانده بود که همین موضوع، مثبت شدن بازار امروز را تضمین می کند.

البته قطعا نباید انتظار داشت که رشد امروز بورس مثل دیروز پرشتاب باشد اما بالا رفتن بازار با توجه به معاملات چند روز گذشته، تقریبا قطعی است.

ابتدای مسیر صعودی

از آنجا که بازار سهام از تابستان 99 وارد یک فاز نزولی شده و قیمت بسیاری از نمادها سقوط کرده است، رشدهای اخیر بورس با اینکه پرشتاب بوده اما باعث نشده که معامله گران به فکر اصلاح عمیق بازار بیفتند.

به عبارتی عده زیادی از تحلیلگران بر این باورند که بازار تازه در ابتدای مسیر صعودی خود قرار دارد و تا اعداد بسیار بالا، جای رشد دارد. با این حساب حتی در مثبت های بازار هم خریدهای سنگینی انجام می شود.

دیروز ارزش معاملات خرد تا بیش از 9 هزار میلیارد تومان رشد کرد، در حالی که روز چهارشنبه رقم معاملات حدود 6600 میلیارد تومان بود.

یکه تازی خریداران

همچنین حقیقی ها با تزریق 1470 میلیارد تومان پول جدید به بازار، نشان دادند که تازه سرمایه خود را روانه بازار سهام کرده اند. همچنین شاخص قدرت خریداران حقیقی نیز به عدد 1.65 رسیده که قدرت بسیار بیشتر خریداران در مقابل فروشندگان را نشان می دهد.

نکته مهم معاملات دیروز، خروج 2200 میلیارد تومان پول از صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت است که رکورد سال 1401 را جابجا کرد. این خروج پول سنگین تنها مربوط به صندوق های قابل معامله در بازار است و قطعا رقم سنگینی هم از صندوق های صدور و ابطالی خارج شده است.

با این حساب می توان برای بازار امروز هم رشد شاخص ها را پیش بینی کرد که البته نسبت به دیروز معاملات متعادل تری را شاهد خواهیم بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید