ریزش قیمت شاخص‌سازان بورس

کدخبر: ۵۷۲۱۳۵
امروز نمادهای بزرگ بازار که در هفته‌های گذشته رشد قیمت بیشتری به نسبت سهم‌های سبک داشتند؛ با افت قیمت قابل توجه‌ای همراه بودند و با تأثیر منفی موجب ریزش تراز شاخص شدند
ریزش قیمت شاخص‌سازان بورس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در روند معاملات امروز  بورس تهران  شاخص کل با کاهش 95 هزار و 43 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح دو میلیون و 440 هزار و 193 واحدی ریزش کرد.

شاخص کل هم وزن  بورس  نیز با افت 30 هزار و 66 واحدی در رقم 840 هزار و 342 واحدی ایستاد. همچنین  شاخص کل  فرابورس (آیفکس) با کاهش هزار و 264 واحدی در سطح 30 هزار و 791 واحد قرار گرفت.  شاخص کل هم وزن  فرابورس 5 هزار و 863 واحد افت کرد و به رقم 152 هزار و 220 واحد رسیده است.

در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 88 نماد رشد قیمت داشتند و 586 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 13 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 87 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بورس 17 اردیبهشت

خروج بیش از 4 هزار میلیارد تومان سرمایه حقیقی از  بورس تهران

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از چندین هفته منفی شد. با ریزش امروز  شاخص کل  و افت تراز سایر شاخص‌های آماری، خروج جریان  پول حقیقی  از جهات مختلفی مورد توجه قرار گرفت. با کاهش بیش از 4 هزار میلیارد تومان از مالکیت حقیقی بازار در اولین روز اصلاحی شاخص کل، فعالان و تحلیل‌گران  بازار سهام  قدرت بالایی برای روند اصلاحی روبروی  بازار سهام  متصور هستند.

در معاملات روز یکشنبه بیشترین خروج  پول حقیقی  به سهام وبملت اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 268 میلیارد تومان بود.

فولاد دومین رتبه خروج را داشت و پس از آن، نمادهای وبصادر، فملی، ذوب و شستا بیشترین خروج  پول حقیقی  را داشتند.

در سوی دیگر، فرود با ورود 86 میلیارد تومان، بیشترین  ورود پول حقیقی  را داشت و تاصیکو و وشهر در رتبه‌های بعدی بودند.

ریزش قیمت شاخص‌سازان بازار سهام

امروز نمادهای بزرگ بازار که در هفته‌های گذشته رشد قیمت بیشتری به نسبت سهم‌های سبک داشتند؛ با افت قیمت قابل توجه‌ای همراه بودند و  با تأثیر منفی موجب ریزش تراز شاخص شدند. فولاد، فارس، فملی، کچاد و کگل  بیشترین تأثیر را در ریزش امروز  شاخص کل بورس  داشتند.

امروز  ارزش معاملات  کل  بازار سهام  با کاهش به 30 هزار و 187 میلیارد تومان رسید.  ارزش معاملات  اوراق بدهی در بازار ثانویه 5 هزار و 69 میلیارد تومان بود که 17 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

امروز  ارزش معاملات  خرد سهام نیز با کاهش 14 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 21 هزار و 240 میلیارد تومان رسید.

نقشه  بازار سهام روز یکشنبه 17 اردیبهشت 1402 بر مبنای ارزش معاملات

image_132914

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید