تداوم خروج سرمایه از بورس/ شاخص کل۵۱۳ واحد کاهش یافت

کدخبر: ۵۸۶۲۳۱
روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام برای هشتین روز متوالی منفی شد و 278 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.
تداوم خروج سرمایه از بورس/  شاخص کل۵۱۳ واحد کاهش یافت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در معاملات روز شنبه 24 تیر 1402،  شاخص بورس تهران 513 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و تا سطح 2 میلیون و 70 هزار و 889 واحد پایین آمد. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با افزایش 3 هزار و 295 واحدی معادل 0.45 درصد در رقم 728 هزار و 11 واحدی ایستاد. 

شاخص کل   فرابورس   نیز با رشد 178 واحدی به رقم 27 هزار و 186 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 923 واحد به سطح 133 هزار و 475 واحد رسید. 

تداوم خروج پول حقیقی از بورس

روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام برای هشتین روز متوالی منفی شد و 278 میلیارد تومان پول حقیقی از  بازار سهام  خارج شد. 

امروز نماد فارس بیشترین خروج را داشت که ارزش آن 29 میلیارد تومان بود. پس از فارس، نمادهای پی پاد، ونوین و شپنا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود    پول حقیقی    به نمادهای قاسم، ناما و شبندر اختصاص داشت.

بورس

نمادهای پیشران  بورس  و فرابورس

امروز نمادهای فارس،  کگل  و ومعادن نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل فولاد،  شبندر  و وبملت از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای ارفع، زاگرس و وسپهر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای فجهان، شگویا و گلدیرا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز شهر بیشترین تراکنش را داشت و  خودرو  و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کتوسعه، دی و عالیس بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام 

امروز  ارزش معاملات  کل  بازار سهام  به 11 هزار و 952 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 376 میلیارد تومان بود که 85 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 32 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 818 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون است. 

بورس

پرمعامله ترین نمادهای بازار سهام

در معاملات امروز نماد خکمک بیشترین ارزش معاملات    بازار سهام    را به خود اختصاص داد که  ارزش معاملات  آن 99 میلیارد تومان بود. 

پس از خکمک، وبملت بیشترین ارزش معاملات را داشت و ثشاهد رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد خودرو و فارس در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام دی با تعداد 438 میلیون و 179 هزار و 857 سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خودرو تعلق داشت. دو نماد خساپا و وبملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

عرضه و تقاضای بورس  

در معاملات شنبه، 71 نماد صف خرید داشتند و 89 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 27 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 399 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 23 درصدی به 343 میلیارد تومان رسید. 

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید