پیش‌بینی بورس فردا 27 شهریور 1402 / بازار در یک قدمی 7 هزار و 500 همت

کدخبر: ۵۹۸۶۲۷
اقتصادنیوز: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز حوالی 9 هزار واحدی مثبت شد که این موضوع را مدیون تغییرات مثبت در نمادهای شپنا، شبندر، شستا و شتران است.
 پیش‌بینی بورس فردا 27 شهریور 1402 / بازار در یک قدمی 7 هزار و 500 همت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در بازار این رسم جا افتاده است که تا زمانی که استقبال برای این گروه مثبت باشد وضعیت بازار به طور کلی مثبت ارزیابی می‌شود البته این موضوع را باید در کنار لیدر سنتی بودن بازار سرمایه توسط  گروه خودرویی  و همچنین نحوه معاملات نیم ساعت پایانی بازار قرار داد. چرا که در این حالی که این موضوعات خیلی جنبه درستی ندارد؛ اما شایعات و تفکراتی است که فارغ از درست یا غلط بودن در بازار جا افتاده است.

ارزش معاملات در روز جاری در حوالی 7 هزار میلیارد تومان قرار گرفت. باید این گونه گفت که  ارزش معاملات  در نیمه اول بازار به طور اختصاصی برای بازار نقد  بورس تهران  روی رقم 1929 میلیارد تومان قرار داشت.  شاخص کل  با وجود اینکه مثبت شده بود؛ اما خیلی از محدوده 2.1 میلیون واحدی فاصله نگرفت و بازار همچنان در این محدوده‌ها دست و پا می‌زند.

 تسنیم نوشت ابراهیم رئیسی به‌منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد امشب عازم نیویورک خواهد شد. سخنرانی در مجمع عمومی، دیدار با سران کشورها و سخنرانی در جمع ایرانیان مقیم، از جمله برنامه‌های رئیسی خواهد بود.

 به گزارش منتشر شده توسط پایگاه خبر بازار سرمایه مهدی یاربد، رئیس امور نهادهای مالی خدمات دهنده سازمان  بورس  گفت: در حال حاضر هر متقاضی که بخواهد درخواستی برای دریافت مجوز تاسیس نهادهای مالی ارسال کند، به راحتی می‌تواند محاسبه امتیاز کند و محدودیتی برای صدور مجوز فعالیت برای شرکت‌های سبدگردان وجود ندارد.

 همچنین در انتهای هفته گذشته امیرمهدی صبائی سخنگوی سازمان بورس  اوراق بهادار  با اعلام اینکه اکنون به منظور افزایش شفافیت در معاملات و نیز جلوگیری از بروز ابهام در تفسیر معاملات تایید نشده، ۲ اقدام در دستور کار قرار دارد، نسخت اینکه در ابتدا قرار بر این است تا این نوع از «عدم تاییدها» در معاملات (رو در رو قرار گرفتن بازارگردان‌ها و صندوق توسعه بازار سرمایه در معاملات) در پایان همان روز در قالب یک پیام ناظر با توضیح «عدم رعایت انصاف» اطلاع‌رسانی شود. همچنین پیام‌های ناظر مربوط به عدم تایید نیز دلیل عدم تایید اعم از ظن دستکاری، ظن معاملات مبتنی بر اطلاعات نهانی یا سایر دلایل در پیام مربوط به «اطلاع رسانی عدم تایید» ذکر خواهد شد.

 روزنامه دنیای اقتصاد هم نوشت که یک رسانه سعودی پنج‌شنبه هفته گذشته گزارش داد که پادشاه و ولیعهد عربستان دو نامه از رئیس جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده‌اند. مفاد این دو نامه افشا نشده اما «دنیای‌اقتصاد» به نقل از برخی منابع آگاه از جزئیات این دو نامه مطلع شده که محتوا، ناظر بر دعوت رسمی متقابل رئیس‌جمهور ایران از پادشاه و ولیعهد سعودی برای سفرهای جداگانه به ایران و همچنین توسعه و ارتقای روابط است. احیای روابط و صدور بیانیه‌ها و دعوت نامه‌ها موضوعی دوجانبه است و دو طرف آزادی عمل زیادی در آن دارند، اما زمانی که بحث از موضوع اقتصاد و تجارت می‌شود، پای متغیرهای مداخله‌گر را بلافاصله به میان می‌آورد. از جمله این متغیرها مسئله تحریم‌های اقتصاد ایران و اقتصادهای نفتی و ناهم تکمیلی بین دو کشور است که اقتصاد و تجارت را در حاشیه قرار داده است. تغییر این وضعیت منوط به گام‌های جدی‌تر به‌ویژه پس از دیدار و ملاقات مقامات ارشد بین دو کشور و پیاده‌سازی نقشه راه روابط بین ایران و عربستان خواهد بود.

 بررسی تکنیکالی  شاخص کل بورس  اوراق بهادار تهران

 شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز حوالی 9 هزار واحدی مثبت شد که این موضوع را مدیون تغییرات مثبت در نمادهای شپنا، شبندر، شستا و شتران است. ارزش بازار خود را به یک قدمی 7 هزار و 500 همتی رسانده است و ارزش معاملات نیز به طوری کلی حوالی 7هزار میلیارد تومان بود و ارزش معاملات نقد بورس تهران در پایان روز جاری در محدوده 4.8 هزار میلیارد تومان ایستاد.

 نمودار شاخص کل بورس تهران با وجود اینکه با این مثبت شدن‌ها خیلی از محدوده 2.1 میلیون واحدی فاصله نگرفته است و با رشد امروز به محدوده‌های ابتدایی هفته‌های پیش خود برگشته است.

 از منظر تکنیکالی شاخص همچنان روی مفروضات قبلی ایستاده است چرا که تغییر خاصی را در این چند هفته اخیر مشاهده نکرده‌ایم و تنها به این نکته اکتفا می‌کنیم که اندیکاتور RSI در حال ورود به محدوده‌های بالای 70 واحدی است.

کل

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی