گزارش «اقتصادنیوز» از جریان پول حقیقی در بازار سهام؛

13 روز خروج سرمایه از بورس تهران

کدخبر: ۶۲۹۹۱۵
اقتصادنیوز: در مجموع کل معاملات هفته اخیر هزار و 202 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 240 میلیارد تومان بود.
13 روز خروج سرمایه از بورس تهران

به گزارش اقتصادنیوز ، در هفته‌ اخیر روند خروج سرمایه از بورس تهران ادامه داشت. در اولین روز هفته 322 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. روز یکشنبه این رقم به 202 میلیارد تومان رسید.

روز دوشنبه بار دیگر پول حقیقی خارج شد که رقم خروج پول حقیقی 105 میلیارد تومان بود و روز سه‌شنبه 306 میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد. در آخرین روز معاملاتی هفته شاهد خروج پول برای سیزدهمین روز متوالی بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار 213 میلیارد تومان بود.

در مجموع کل هفته هزار و 202 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 240 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 24 درصد افزایش یافته است.

رکوردداران ورود و خروج پول حقیقی

روز شنبه نماد معاملاتی وبملت بیشترین خروج پول حقیقی را داشت. پس از بانک ملت، نمادهای خساپا، ذوب، شتران و نوری در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نمادهای بیوتیک، گلدیرا، آردینه، کلوند  و فنر بیشترین ورود پول را داشتند. 

در روز یکشنبه خودرو، فنر، خساپا، اخابر و شپاس بیشترین خروج را داشتند و بیشترین ورود پول حقیقی به بیوتیک، آردینه، فولاد، بوعلی و چافست تعلق داشت.

روز دوشنبه نیز بیشترین خروج سرمایه به نماد خودرو تعلق داشت و وبملت، خساپا، فارس و حگستر در رتبه‌های بعدی بودند. در سوی دیگر، نمادهای بیوتیک، فولاد، آردینه، آ س پ و زماهان بیشترین ورود را داشتند. در روز سه‌شنبه نیز بیشترین خروج به خودرو، وبملت، خساپا، شستا و ثفارس اختصاص داشت و نمادهای بیوتیک، آردینه، وسپه، وآتوس و بتهران بیشترین ورود پول را داشتند. 

در آخرین روز هفته بیشترین خروج پول متعلق به نماد خساپا بود. وبملت، خودرو، حفارس و وشهر در رتبه‌های بعدی بودند و در سوی دیگر آردینه، کسرام، حشکوه، خزامیا و زشگزا بیشترین تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی را داشتند. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید